Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Papoušek, Pospíšil, Hunal, Pavlík, Bureš, Zelenka... To jsou zvučná jména, která se zapsala do novodobé historie prostějovské kopané a pomohla k nastartování současné éry eskáčka. Před měsícem přibylo do kroniky další známé jméno. Člen úspěšné tuzemské generace z doby, kdy český fotbal na světové úrovni něco znamenal, někdejší 57násobný reprezentant, který v „áčku“ debutoval už jako osmnáctiletý, aby poté dosáhl na titul mistra i vicemistra Evropy do 21 let. To je Jan Polák (na snímku), který toho hodně odehrál také v kvalitních zahraničních klubech, v nichž si vybudoval více než solidní renomé. Na sklonku kariéry pak posílil v sedmatřiceti letech 1.SK Prostějov. Premiéru si odbyl proti svému mateřskému klubu, brněnské Zbrojovce. A byla vítězná, stejně jako následující vystoupení ve Znojmě!

* Začněme pěkně od prvních krůčků. Jak jste se vlastně dostal k fotbalu?
„Měl jsem tak trochu rodinné zázemí, otec hrával fotbal a bral mě s sebou. Fotbal dosud hraje i můj bratr, který působí v Rakousku. On se dostal v Brně nejvýš do druhé ligy, ale oba jsme šli od počátku v otcových šlépějích.“
* V té době jste asi netušil, kam až povede vaše kariéra, že?
„To vůbec ne. (úsměv) Když je člověk malý, tak chce především hrát fotbal. V nějakých deseti letech jsem se z Bohunic přesunul do Zbrojovky. Tehdy to nebylo o nějakých cílech. Teprve až je člověk starší, začíná vnímat věci okolo fotbalu mnohem víc. Vidí fotbal v televizi, poznává hráče, kteří to někam dotáhli. Postupně jsem se začal dostávat do výběrových týmů, tak jsem si začal říkat, že by bylo fajn tímto směrem pokračovat. Ve čtrnácti letech přišla reprezentace, docela se mi v ní myslím dařilo a byl jsem pravidelným účastníkem srazů národních celků. Jezdil jsem na ně rád, protože se hrály mezinárodní zápasy, trenéři mě stavěli, byla tam skvělá parta, docela nám to šlapalo a dosahovali jsme celkem dobrých výsledků. Teenager to pořád vnímá spíše jako zábavu, má kamarády, fotbal ho prostě baví. Navíc jsem dělal školu, takže nějaké myšlenky směrem k fotbalovým výšinám jsem neměl. To až tak v šestnácti letech, když jsem postoupil do staršího dorostu a ve Zbrojovce do ´béčka´, který tenkrát hrál MSFL. Tam jsem se začal otloukat v mužském fotbale a v sedmnácti už hrál za áčko.“
* V začátcích má asi každý kluk své velké vzory. Které to byly ve vašem případě?
„V té době hrával Edgar Davids, který byl známý i svými brýlemi, hodně se mi líbil také Ruud Gullit. Hrával pod hrotem, dával hodně gólů, měl dobrou techniku, uměl rozdělovat přihrávky. Vynikajících hráčů bylo jistě víc, ale na tyto dva jsem se tak nějak zaměřil. Byli to rozdílní hráči, ale shodou okolností oba Holanďani, kde fotbal vždy byl, je a myslím, že i bude na vysoké úrovni. Jsem rád, že jsem se mohl inspirovat právě u nich.“

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments