Příjemnou noc, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Papoušek, Pospíšil, Hunal, Pavlík, Bureš, Zelenka... To jsou zvučná jména, která se zapsala do novodobé historie prostějovské kopané a pomohla k nastartování současné éry eskáčka. Před měsícem přibylo do kroniky další známé jméno. Člen úspěšné tuzemské generace z doby, kdy český fotbal na světové úrovni něco znamenal, někdejší 57násobný reprezentant, který v „áčku“ debutoval už jako osmnáctiletý, aby poté dosáhl na titul mistra i vicemistra Evropy do 21 let. To je Jan Polák (na snímku), který toho hodně odehrál také v kvalitních zahraničních klubech, v nichž si vybudoval více než solidní renomé. Na sklonku kariéry pak posílil v sedmatřiceti letech 1.SK Prostějov. Premiéru si odbyl proti svému mateřskému klubu, brněnské Zbrojovce. A byla vítězná, stejně jako následující vystoupení ve Znojmě!

* Začněme pěkně od prvních krůčků. Jak jste se vlastně dostal k fotbalu?
„Měl jsem tak trochu rodinné zázemí, otec hrával fotbal a bral mě s sebou. Fotbal dosud hraje i můj bratr, který působí v Rakousku. On se dostal v Brně nejvýš do druhé ligy, ale oba jsme šli od počátku v otcových šlépějích.“
* V té době jste asi netušil, kam až povede vaše kariéra, že?
„To vůbec ne. (úsměv) Když je člověk malý, tak chce především hrát fotbal. V nějakých deseti letech jsem se z Bohunic přesunul do Zbrojovky. Tehdy to nebylo o nějakých cílech. Teprve až je člověk starší, začíná vnímat věci okolo fotbalu mnohem víc. Vidí fotbal v televizi, poznává hráče, kteří to někam dotáhli. Postupně jsem se začal dostávat do výběrových týmů, tak jsem si začal říkat, že by bylo fajn tímto směrem pokračovat. Ve čtrnácti letech přišla reprezentace, docela se mi v ní myslím dařilo a byl jsem pravidelným účastníkem srazů národních celků. Jezdil jsem na ně rád, protože se hrály mezinárodní zápasy, trenéři mě stavěli, byla tam skvělá parta, docela nám to šlapalo a dosahovali jsme celkem dobrých výsledků. Teenager to pořád vnímá spíše jako zábavu, má kamarády, fotbal ho prostě baví. Navíc jsem dělal školu, takže nějaké myšlenky směrem k fotbalovým výšinám jsem neměl. To až tak v šestnácti letech, když jsem postoupil do staršího dorostu a ve Zbrojovce do ´béčka´, který tenkrát hrál MSFL. Tam jsem se začal otloukat v mužském fotbale a v sedmnácti už hrál za áčko.“
* V začátcích má asi každý kluk své velké vzory. Které to byly ve vašem případě?
„V té době hrával Edgar Davids, který byl známý i svými brýlemi, hodně se mi líbil také Ruud Gullit. Hrával pod hrotem, dával hodně gólů, měl dobrou techniku, uměl rozdělovat přihrávky. Vynikajících hráčů bylo jistě víc, ale na tyto dva jsem se tak nějak zaměřil. Byli to rozdílní hráči, ale shodou okolností oba Holanďani, kde fotbal vždy byl, je a myslím, že i bude na vysoké úrovni. Jsem rád, že jsem se mohl inspirovat právě u nich.“

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments