Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stahoval a stahoval, ale kýženého druhého postupového místa se nakonec nedočkal. Kandidát do Senátu České republiky za hnutí PéVéčko Jan Krchňavý prožil během senátních voleb rozporuplné pocity. Od úvodu sčítání hlasů z menších okrsků se pohyboval na posledních místech mezi jedenácti kandidáty. Pak se ale začaly sčítat větší okrsky a Jan Krchňavý raketově vzlétl nahoru. Na víc než páté místo to ale nestačilo.

Zatímco Jan Krchňavý v menších obcích výrazně ztrácel, ve městě přímo exceloval. Pokud by senátní volby probíhaly jen v Prostějově, ředitel Základní školy Jana Železného by první kolo vyhrál! „Opravdu jsem v Prostějově zvítězil? Sám to ještě nevím, tak detailně jsem se na výsledky senátních voleb ještě nedíval,“ podivil se Jan Krchňavý v sobotu v noci po oznámení Večerníku, který ho navštívil ve volebním štábu hnutí PéVéčko v motorestu U Kola v Prostějově.
Sám ovšem nezakrýval určité zklamání, byť jeho závěr při sčítání hlasů byl skutečně hektický. „Trošku zklamaný jsem, ovšem na druhé straně jako sportovec umím přiznat a skousnout porážku. Neříkám, že jsem nečekal celkově lepší výsledek. Ale jak říkám, beru to tak, že jsem prohrál sportovní a hlavně férový zápas s ostatními kandidáty,“ podotkl před Večerníkem Jan Krchňavý.
Vzhledem k tomu, že kandidát PéVéčka v senátních volbách neuspěl především u voličů v menších obcích, nabízela se logicky otázka, zda nepodcenil předvolební kampaň právě na vesnicích. „Možná jsem to v tomto smyslu opravdu podcenil. Teď už je ale pozdě bycha honiti! Co se týká dvojice postupujících, asi to tak mělo být a výsledek respektuji,“ uvedl Jan Krchňavý, který závěrem krátkého rozhovoru Večerníku také prozradil, koho ze dvou kandidátek podpoří ve druhé kole. „Dohodli jsme se v rámci celého PéVéčka, že ve druhém kole senátních voleb podpoříme Boženu Sekaninovou,“ uzavřel Jan Krchňavý své vyjádření a zároveň i působení jako kandidát do Senátu České republiky.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments