Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stahoval a stahoval, ale kýženého druhého postupového místa se nakonec nedočkal. Kandidát do Senátu České republiky za hnutí PéVéčko Jan Krchňavý prožil během senátních voleb rozporuplné pocity. Od úvodu sčítání hlasů z menších okrsků se pohyboval na posledních místech mezi jedenácti kandidáty. Pak se ale začaly sčítat větší okrsky a Jan Krchňavý raketově vzlétl nahoru. Na víc než páté místo to ale nestačilo.

Zatímco Jan Krchňavý v menších obcích výrazně ztrácel, ve městě přímo exceloval. Pokud by senátní volby probíhaly jen v Prostějově, ředitel Základní školy Jana Železného by první kolo vyhrál! „Opravdu jsem v Prostějově zvítězil? Sám to ještě nevím, tak detailně jsem se na výsledky senátních voleb ještě nedíval,“ podivil se Jan Krchňavý v sobotu v noci po oznámení Večerníku, který ho navštívil ve volebním štábu hnutí PéVéčko v motorestu U Kola v Prostějově.
Sám ovšem nezakrýval určité zklamání, byť jeho závěr při sčítání hlasů byl skutečně hektický. „Trošku zklamaný jsem, ovšem na druhé straně jako sportovec umím přiznat a skousnout porážku. Neříkám, že jsem nečekal celkově lepší výsledek. Ale jak říkám, beru to tak, že jsem prohrál sportovní a hlavně férový zápas s ostatními kandidáty,“ podotkl před Večerníkem Jan Krchňavý.
Vzhledem k tomu, že kandidát PéVéčka v senátních volbách neuspěl především u voličů v menších obcích, nabízela se logicky otázka, zda nepodcenil předvolební kampaň právě na vesnicích. „Možná jsem to v tomto smyslu opravdu podcenil. Teď už je ale pozdě bycha honiti! Co se týká dvojice postupujících, asi to tak mělo být a výsledek respektuji,“ uvedl Jan Krchňavý, který závěrem krátkého rozhovoru Večerníku také prozradil, koho ze dvou kandidátek podpoří ve druhé kole. „Dohodli jsme se v rámci celého PéVéčka, že ve druhém kole senátních voleb podpoříme Boženu Sekaninovou,“ uzavřel Jan Krchňavý své vyjádření a zároveň i působení jako kandidát do Senátu České republiky.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments