Příjemnou noc, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve volebním štábu ČSSD nebyla v sobotu večer příliš juchavá nálada, ovšem na druhé straně nebylo ani moc smutno. Sociální demokraté si přece jen v Prostějově připsali jeden významný úspěch, když kandidátka horní komory Parlamentu České republiky Božena Sekaninová zcela ovládla první kolo senátních voleb. A ženu, která usiluje v pořadí již o třetí mandát senátorky za sebou, se podařilo Večerníku vyzpovídat.

* Jak moc těžké byly tyto senátní volby?
„Volební výsledky jsem sledovala od samého začátku, kdy na internetu začaly naskakovat první průběžné údaje o sčítání hlasů. Musím říct, že souboj nás kandidátů byl velice vyrovnaný. A to svědčí o tom, že kandidáti to byli všichni velice dobří. Do posledního okamžiku nebylo jasné, s kým se utkám ve druhém kole. Bylo to nejnapínavější první kolo senátních voleb na Prostějovsku, Tovačovsku a Kojetínsku.“
* Jak moc vás těší váš osobní výsledek a celkem jednoznačné vítězství?
„Můj výsledek mě velice těší, protože obhajovat svůj mandát je vždycky těžší než jít do senátních voleb jako nováček. Touto cestou bych každopádně z celého srdce chtěla poděkovat všem svým voličům za důvěru a za účast ve volbách do horní komory Parlamentu České republiky. Zároveň bych je chtěla o tuto důvěru požádat ještě jednou při druhém kole senátních voleb.“
* Byla jste favoritkou prvního kola, ale čekala jste tak enormně vyrovnaný boj za vašimi zády až skutečně do posledních vteřin?
„Musím říct, že ten velký a obrovsky těsný souboj paní Chalánkové, Blažkové a také pana Fidrmuce mě dost překvapil. Ale znovu říkám, svědčí to o velkých kvalitách těchto kandidátů. Někteří byli hodnoceni podle toho, že jde o silné osobnosti a něco již v životě dokázali, a někdy lidé volili podle značky, tedy strany či hnutí, za které kdo kandidoval. Já tu značku v tuto chvíli moc dobrou nemám, takže o to více mě těší, že jsem se z prvního místa dostala do druhého kola.“
* Vy jste v prvním kole hodně zabodovala především v obcích Prostějovska. Vyplatila se vám tedy předvolební kampaň na vesnicích?
„Můj úspěch v prvním kole je odraz mé celkové práce za posledních dvanáct let. Po celou tuto dobu jsem hodně jezdila po všech obcích a nebyla jsem pouhou kladečkou věnců, jak o mně tvrdí pan Okamura. Pokud někdo toto tvrdí, tak si vůbec neváží řadových občanů na vesnicích ani ve městech. Je totiž důležité v sobotu i v neděli za těmito lidmi jezdit a ptát se jich na život a jejich problémy. A právě tyto jejich životní zkušenosti jsou pro mě obrovskou zkušeností pro moji práci senátorky. Takže každému, kdo by v senátních volbách zvítězil, bych doporučovala, aby za těmi lidmi z malých obcí jezdil také. A je úplně jedno, jestli se jedná o kladení věnců nebo nějakou společenskou či sportovní akci.“
* Jak moc hektický bude pro vás týden před druhým kolem senátních voleb?
„Za ten týden se toho moc nestihne, možná rozneseme letáky do schránek. Já si myslím, že voliči, kteří přijdou ke druhému kolu, už mají v hlavách jasno teď, které ze dvou kandidátek dají svůj hlas. A ať se rozhodnou jakkoliv, určitě jim to vyjde.“
* Padlo nějaké šampaňské na oslavu vítězství v prvním kole?
„Přiznám se vám, že po té celé kampani do Senátu jsem tak unavená, že kdybych si dala jediné ´deci´, tak padnu!“ (usměje se)

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments