Dobré poledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Do Prostějova přišel hned po Novém roce 2017 na trochu ztracenou vartu. Málokdo tehdy pochyboval o tom, že první sezóna ve druhé lize nedopadne pro eskáčko dobře. Po sestupu zamířil obránce Matěj Hýbl (na snímku) do Vítkovic, které se tehdy zachránily, a po více než roční přestávce přijel na Hanou znovu. Na známém stadionu si zahrál první poločas.

* Diváci si vás pamatují z jarní sezóny 2017, kdy jste oblékal dres Prostějova a odešel jste přímo do Vítkovic...
„Ano, jsem v tomto klubu už druhou sezónu.“
* Nastoupil jste v základní sestavě, ovšem do druhého poločasu jste asi musel uvolnit místo pro ofenzivnější taktiku?
„Hrál jsem levého záložníka, což není můj post, ale je mi to v podstatě jedno. Záložník nebo obránce, kam mě trenér dá, tak budu hrát cokoliv. Po přestávce potřeboval oživit hru, navíc já hrál po delší době. V prvním poločase jsme si v útoku nevytvořili v podstatě žádnou šanci, takže jsme toho směrem dopředu potřebovali vymyslet víc. Nakonec bereme s pokorou remízu, protože tady prohrály Brno i Ústí nad Labem, takže bod z tohoto hřiště je pro nás dost cenný.“
* Ve druhé lize působíte třetí sezónu, jak byste zhodnotil dosavadní působení v této soutěži?
„Když jsem přišel do Prostějova, byla tady úplně jiná pozice, už v zimě jsme měli hodně málo bodů. Ve Vítkovicích jsme sice v další sezóně taky spadli, ale administrativně jsme se zachránili. Teď nám to šlape, konečně se nehraje o záchranu, takže jsem spokojen.“
* Když srovnáte prostějovský kádr, který jste zažil, s tím současným, jak na vás působí?
„Tuto sezónu je zde podstatně lepší mančaft než za mého působení, jsou tady zkušení hráči s ligovými zkušenostmi. Prostějov má také úplně jiné výsledky, které jsou odpovídající kvalitě týmu. S mnoha kluky tady se znám, takže jsme do utkání nastupovali se vzájemně odkrytými kartami.“
* Takže podle vás by pro Vítkovice třetí sezóna ve druhé lize měla být do jisté míry přelomová?
„Doufáme, že se ve druhé lize konečně v klidu zabydlíme, i když na jaře to bude zase úplně jiná soutěž. Bude to o hodně těžší, protože už budeme navzájem vědět, jak které týmy hrají. Bude se potřeba o mnoho lépe připravovat na zápasy, ale věřím, že nám dosavadní dobrá forma vydrží.“

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments