Dobrý večer, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Do Prostějova přišel hned po Novém roce 2017 na trochu ztracenou vartu. Málokdo tehdy pochyboval o tom, že první sezóna ve druhé lize nedopadne pro eskáčko dobře. Po sestupu zamířil obránce Matěj Hýbl (na snímku) do Vítkovic, které se tehdy zachránily, a po více než roční přestávce přijel na Hanou znovu. Na známém stadionu si zahrál první poločas.

* Diváci si vás pamatují z jarní sezóny 2017, kdy jste oblékal dres Prostějova a odešel jste přímo do Vítkovic...
„Ano, jsem v tomto klubu už druhou sezónu.“
* Nastoupil jste v základní sestavě, ovšem do druhého poločasu jste asi musel uvolnit místo pro ofenzivnější taktiku?
„Hrál jsem levého záložníka, což není můj post, ale je mi to v podstatě jedno. Záložník nebo obránce, kam mě trenér dá, tak budu hrát cokoliv. Po přestávce potřeboval oživit hru, navíc já hrál po delší době. V prvním poločase jsme si v útoku nevytvořili v podstatě žádnou šanci, takže jsme toho směrem dopředu potřebovali vymyslet víc. Nakonec bereme s pokorou remízu, protože tady prohrály Brno i Ústí nad Labem, takže bod z tohoto hřiště je pro nás dost cenný.“
* Ve druhé lize působíte třetí sezónu, jak byste zhodnotil dosavadní působení v této soutěži?
„Když jsem přišel do Prostějova, byla tady úplně jiná pozice, už v zimě jsme měli hodně málo bodů. Ve Vítkovicích jsme sice v další sezóně taky spadli, ale administrativně jsme se zachránili. Teď nám to šlape, konečně se nehraje o záchranu, takže jsem spokojen.“
* Když srovnáte prostějovský kádr, který jste zažil, s tím současným, jak na vás působí?
„Tuto sezónu je zde podstatně lepší mančaft než za mého působení, jsou tady zkušení hráči s ligovými zkušenostmi. Prostějov má také úplně jiné výsledky, které jsou odpovídající kvalitě týmu. S mnoha kluky tady se znám, takže jsme do utkání nastupovali se vzájemně odkrytými kartami.“
* Takže podle vás by pro Vítkovice třetí sezóna ve druhé lize měla být do jisté míry přelomová?
„Doufáme, že se ve druhé lize konečně v klidu zabydlíme, i když na jaře to bude zase úplně jiná soutěž. Bude to o hodně těžší, protože už budeme navzájem vědět, jak které týmy hrají. Bude se potřeba o mnoho lépe připravovat na zápasy, ale věřím, že nám dosavadní dobrá forma vydrží.“

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments