Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 24.10.2019
svátek slaví Nina,
zítra Beáta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před minulým ročníkem Kooperativa NBL spolupracoval atletický trenér Roman Švarc (na snímku) s hráči BK Olomoucko v průběhu letní přípravy. Oboustranně výhodné spojení pokračuje také v současnosti, dokonce se výrazně rozšířilo. „Tentokrát jsme se domluvili, že u týmu budou celou sezónu,“ potvrdil pevný svazek spolupráce kondiční odborník.

* Už v průběhu přípravy si trenér Predrag Benáček pochvaloval, že hráči jsou kondičně dobře připraveni. Je to díky pravidelným atletickým tréninkům?
„V basketbale potřebujete k dobré hře explosivní, výbušnou sílu. Ta se musí rozvíjet pravidelným posilovacím cvičením a ne jednorázovou přípravou.“
* V průběhu dlouhé sezóny sportovci často tělo přetěžují a riskují únavové zranění. Dá se tomu nějak předcházet?
„V průběhu sezóny musíme dělat i kompenzační cviky. Potřebujeme kompenzovat to jednostranné zatížení hráčů. U basketbalistů to jsou například neustálé dopady. Vzhledem k tomu že jsou pravorucí nebo levorucí dělají řadu jednostranných pohybů. Díky tomu je jedna část těla přetížená. Kompenzační cviky to vyrovnávají.“
* Jak vnímáte vývoj basketbalu v souvislosti s atletickou přípravou?
„Přibývá kontaktů. To znamená, že hráči potřebují silný střed těla a silné nohy, aby souboje ustáli. Sport je stále více o fyzické připravenosti. Hodně záleží na tom, jak jste dobrý atlet. Jak umíte tělo připravit na hru.“
* Pomáhá vám v atletickém tréninku, že jste basketbal sám hrál?
„Jednoznačně. Přesně vím, co kluci potřebují. Sám jsem zjišťoval, v čem potřebuji být lepší, abych byl následně lepší v basketbale. To je zkušenost, kterou teď můžu využít.“

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments