Dobré ráno, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před minulým ročníkem Kooperativa NBL spolupracoval atletický trenér Roman Švarc (na snímku) s hráči BK Olomoucko v průběhu letní přípravy. Oboustranně výhodné spojení pokračuje také v současnosti, dokonce se výrazně rozšířilo. „Tentokrát jsme se domluvili, že u týmu budou celou sezónu,“ potvrdil pevný svazek spolupráce kondiční odborník.

* Už v průběhu přípravy si trenér Predrag Benáček pochvaloval, že hráči jsou kondičně dobře připraveni. Je to díky pravidelným atletickým tréninkům?
„V basketbale potřebujete k dobré hře explosivní, výbušnou sílu. Ta se musí rozvíjet pravidelným posilovacím cvičením a ne jednorázovou přípravou.“
* V průběhu dlouhé sezóny sportovci často tělo přetěžují a riskují únavové zranění. Dá se tomu nějak předcházet?
„V průběhu sezóny musíme dělat i kompenzační cviky. Potřebujeme kompenzovat to jednostranné zatížení hráčů. U basketbalistů to jsou například neustálé dopady. Vzhledem k tomu že jsou pravorucí nebo levorucí dělají řadu jednostranných pohybů. Díky tomu je jedna část těla přetížená. Kompenzační cviky to vyrovnávají.“
* Jak vnímáte vývoj basketbalu v souvislosti s atletickou přípravou?
„Přibývá kontaktů. To znamená, že hráči potřebují silný střed těla a silné nohy, aby souboje ustáli. Sport je stále více o fyzické připravenosti. Hodně záleží na tom, jak jste dobrý atlet. Jak umíte tělo připravit na hru.“
* Pomáhá vám v atletickém tréninku, že jste basketbal sám hrál?
„Jednoznačně. Přesně vím, co kluci potřebují. Sám jsem zjišťoval, v čem potřebuji být lepší, abych byl následně lepší v basketbale. To je zkušenost, kterou teď můžu využít.“

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments