Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Není ústřední tahounkou družstva prostějovských volejbalistek, ale i ve svých pětatřiceti letech stále platí za jeho důležitou součást. Slovenská blokařka Gabriela Kozmík (na snímku) pomáhá především výbornou obranou a možná trochu nečekaně patří většinou do základní sestavy VK. Tak jako ve středečním Brně, kde se skolením tamních Šelem 3:1 v odvetě pohárového čtvrtfinále podílela na jejich vyřazení, tím pádem současně na postupu Hanaček do Final Four.

* Kromě třetí sady to bylo další dramatické střetnutí plné zvratů. Jak jejich vysoký počet během letošní sezóny nervově zvládáte?
„Nervy to opravdu jsou, ale já jsem klidný člověk a takhle vypjaté zápasy mi nedělají problémy. V každém případě chci pokaždé hrozně moc vyhrát, i když to tak možná navenek nevypadá. Obecně mám volejbal jako relax, protože doma zažívám občas nervy s dětmi, což je něco úplně jiného. (smích) Proto se dá říct, že si užívám úplně každé utkání včetně těch hodně dramatických.“
* Co tentokrát rozhodlo?
„Jedna věc se u nás letos docela často opakuje, a to že střídající hráčky po svém naskočení do zápasu dost pomůžou. Což tentokrát platilo pro Máří Toufarovou. Samozřejmě skvěle opět zahrála Hela Horká, dařilo se i některým dalším holkám. A hlavně jsme všechny společně naplno bojovaly. Náš kolektiv funguje super, je to vidět na hřišti a podle mě jsme právě tímhle zlomily odpor silného soupeře.“
* Bylo velmi náročné tady stvrdit postup, nakonec i zvítězit?
„Těžké to bylo určitě, protože brněnské Šelmy se teď v lize docela rozjely a je vidět, jak si víc věří. Do tohoto utkání šly na sto procent, neměly co ztratit. Zatímco my jsme asi byly pod větším tlakem a v prvních dvou setech jsem z nás cítila trochu nejistotu, možná i nervozitu. Naštěstí jsme aspoň jednu z těch dvou sad urvaly bojovností do poslední chvíle a za stavu 1:1 potom výborným výkonem jasně získaly rozhodující třetí set. Tam jsme nabraly herní pohodu, zbytečně nechybovaly, udržely velký náskok bez jakéhokoliv výpadku. A dobře taky je, že jsme zvládly vítězně celý zápas obratem v koncovce čtvrté sady. Kdybychom šly dál po případné porážce 2:3, pocitově by to vyznělo úplně jinak než po výhře.“
* Vnímala jste značnou důležitost toho, aby se proniklo mezi elitní čtyřku Českého poháru?
„Pochopitelně ano. Postoupit do pohárového Final Four byl náš cíl, proto jsme do celého čtvrtfinále daly absolutně všechno. A máme radost, že se to povedlo.“
* Loni v létě jste se vrátila k vrcholovému volejbalu na výpomoc Prostějovu, což se protáhlo i do aktuálního ročníku. Jak si tohle užíváte?
„Mě to pořád moc baví. Jak už jsem řekla, u volejbalu vlastně relaxuju, nijak moc nehledím na svůj věk a snažím se makat na maximum, stejně jako ostatní holky. Dokud budu přínosná pro tým, chci pokračovat, ale jakmile bych pocit své užitečnosti na hřišti ztratila, nebo by mi řekli, že už to nemá cenu, radši skončím. Nechci, aby mě museli násilím vyhánět z palubovky.“ (směje se)

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments