Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před posledním podzimním utkáním s Třincem proběhlo přímo na hřišti areálu SCM Za Místním nádražím v Prostějově předání šeku na výnos, který si pro spolupráci se spolkem Inzulínek klub načrtl - sedm korun z každé prodané vstupenky a 777 Kč od hráčů za každý vybojovaný bod. Sedmičky symbolizovaly tvář akce, záložníka Jana Koudelku. Vzhledem k bodové absenci šlo o částku 13 818 Kč plus částka ze vstupného ze zápasu s Třincem. Po závěrečném společném focení Večerník vyzpovídal předsedkyni spolku Alenu Jouklovou.

* Jak vlastně vznikla společná aktivita Inzulínku s prostějovskými fotbalisty?
„Honza Koudelka to rozšířil v klubu, a protože manželka Petara Aleksijeviće (asistenta trenéra - pozn. red.), paní doktorka Darinka, spolupracuje s Inzulínkem, tak přišla řeč na naši organizaci, byli jsme klubem osloveni, slovo dalo slovo a jsme tady.“
* Můžete Inzulínek krátce představit?
„Je to spolek, který sdružuje rodiče a děti s cukrovkou I. typu z celého Olomouckého kraje, máme zhruba sto členů. Sídlíme v Přerově, ale spolupracujeme s Fakultní nemocnicí v Olomouci.“
* Jak si ceníte spolupráce s 1.SK Prostějov, co pro vás konkrétně znamená?
„Vzhledem k tomu, že jsme nezisková organizace, je pro nás každá koruna obrovské bohatství. Jakákoli částka je pro nás velké plus. Můžeme uspořádat nějakou akci pro děti, ale i pro rodiče. Ty se potkávají a předávají si zkušenosti. Děti vidí jedno od druhého, že v tom nejsou sami, vzhlížejí k těm větším. Bezprostředně nás čeká devátého prosince Mikuláš, tam děti dostanou nějakou tu maličkost, zase se sejdeme.
* Můžete prozradit, na co konkrétně využijete peníze, které jste dnes formálně převzali?
„Máme už vymyšlený dárek pro děti, vždy jim dáváme takovou maličkost, každý teď dostane k Mikuláši skleničku s logem. Část z klubem poukázaných peněz použijeme na tuto příležitost.“

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-