Dobré dopoledne, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před posledním podzimním utkáním s Třincem proběhlo přímo na hřišti areálu SCM Za Místním nádražím v Prostějově předání šeku na výnos, který si pro spolupráci se spolkem Inzulínek klub načrtl - sedm korun z každé prodané vstupenky a 777 Kč od hráčů za každý vybojovaný bod. Sedmičky symbolizovaly tvář akce, záložníka Jana Koudelku. Vzhledem k bodové absenci šlo o částku 13 818 Kč plus částka ze vstupného ze zápasu s Třincem. Po závěrečném společném focení Večerník vyzpovídal předsedkyni spolku Alenu Jouklovou.

* Jak vlastně vznikla společná aktivita Inzulínku s prostějovskými fotbalisty?
„Honza Koudelka to rozšířil v klubu, a protože manželka Petara Aleksijeviće (asistenta trenéra - pozn. red.), paní doktorka Darinka, spolupracuje s Inzulínkem, tak přišla řeč na naši organizaci, byli jsme klubem osloveni, slovo dalo slovo a jsme tady.“
* Můžete Inzulínek krátce představit?
„Je to spolek, který sdružuje rodiče a děti s cukrovkou I. typu z celého Olomouckého kraje, máme zhruba sto členů. Sídlíme v Přerově, ale spolupracujeme s Fakultní nemocnicí v Olomouci.“
* Jak si ceníte spolupráce s 1.SK Prostějov, co pro vás konkrétně znamená?
„Vzhledem k tomu, že jsme nezisková organizace, je pro nás každá koruna obrovské bohatství. Jakákoli částka je pro nás velké plus. Můžeme uspořádat nějakou akci pro děti, ale i pro rodiče. Ty se potkávají a předávají si zkušenosti. Děti vidí jedno od druhého, že v tom nejsou sami, vzhlížejí k těm větším. Bezprostředně nás čeká devátého prosince Mikuláš, tam děti dostanou nějakou tu maličkost, zase se sejdeme.
* Můžete prozradit, na co konkrétně využijete peníze, které jste dnes formálně převzali?
„Máme už vymyšlený dárek pro děti, vždy jim dáváme takovou maličkost, každý teď dostane k Mikuláši skleničku s logem. Část z klubem poukázaných peněz použijeme na tuto příležitost.“

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments