Dobrý podvečer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před posledním podzimním utkáním s Třincem proběhlo přímo na hřišti areálu SCM Za Místním nádražím v Prostějově předání šeku na výnos, který si pro spolupráci se spolkem Inzulínek klub načrtl - sedm korun z každé prodané vstupenky a 777 Kč od hráčů za každý vybojovaný bod. Sedmičky symbolizovaly tvář akce, záložníka Jana Koudelku. Vzhledem k bodové absenci šlo o částku 13 818 Kč plus částka ze vstupného ze zápasu s Třincem. Po závěrečném společném focení Večerník vyzpovídal předsedkyni spolku Alenu Jouklovou.

* Jak vlastně vznikla společná aktivita Inzulínku s prostějovskými fotbalisty?
„Honza Koudelka to rozšířil v klubu, a protože manželka Petara Aleksijeviće (asistenta trenéra - pozn. red.), paní doktorka Darinka, spolupracuje s Inzulínkem, tak přišla řeč na naši organizaci, byli jsme klubem osloveni, slovo dalo slovo a jsme tady.“
* Můžete Inzulínek krátce představit?
„Je to spolek, který sdružuje rodiče a děti s cukrovkou I. typu z celého Olomouckého kraje, máme zhruba sto členů. Sídlíme v Přerově, ale spolupracujeme s Fakultní nemocnicí v Olomouci.“
* Jak si ceníte spolupráce s 1.SK Prostějov, co pro vás konkrétně znamená?
„Vzhledem k tomu, že jsme nezisková organizace, je pro nás každá koruna obrovské bohatství. Jakákoli částka je pro nás velké plus. Můžeme uspořádat nějakou akci pro děti, ale i pro rodiče. Ty se potkávají a předávají si zkušenosti. Děti vidí jedno od druhého, že v tom nejsou sami, vzhlížejí k těm větším. Bezprostředně nás čeká devátého prosince Mikuláš, tam děti dostanou nějakou tu maličkost, zase se sejdeme.
* Můžete prozradit, na co konkrétně využijete peníze, které jste dnes formálně převzali?
„Máme už vymyšlený dárek pro děti, vždy jim dáváme takovou maličkost, každý teď dostane k Mikuláši skleničku s logem. Část z klubem poukázaných peněz použijeme na tuto příležitost.“

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments