Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přišel do Prostějova bez větších zkušeností, dostal důvěru a chopil se role jedničky. Třetiligovou soutěž odchytal téměř celou. Letos v létě zažil to samé z druhé strany. Přišla brankářská posila, která si zasloužila post jedničky a Filip Jícha (na snímku) odseděl podzimní sezónu na lavičce. Jak je těžké se sžít s rolí dvojky?

* Do ligového zápasu jste celý podzim nezasáhl, jak jste viděl jeho průběh pohledem hráče z lavičky?
„Bylo viditelné, že jsme začali dobře, nakopli jsme se a bylo znát, jak tým šlape. Všichni nově příchozí hráči zapadli a jak jsme druhou ligu dobře nastartovali, tak jsme i pokračovali. Myslím, že poté přišlo možná i takové trochu sebeuspokojení, z toho pak rezultovala ona série, která trvala až do posledního zápasu s Třincem. Nevyhrávali jsme, nedělali dost bodů a o to je to pak všechno těžší. Z toho se těžko dostává. Je dobře, že jsme si z počátku ty body nahráli a podzim je konečně u konce, kdyby to takhle pokračovalo, tak je stále těžší a těžší se z toho dostat. Teď přichází pauza, kde si odpočineme i psychicky a budeme schopní znovu naskočit do jarních bojů. Škoda, že jsme neudělali tři, čtyři body navíc, zápasy na to byly. Zápasy v Jihlavě nebo doma s Varnsdorfem, ty se daly zvládnout.“
* Odchytal jste jediný pohárový zápas, který nakonec nedopadl dobře, jak moc velká změna je to pro vás oproti sezóně minulé?
„Je to samozřejmě velký skok. Předtím jsem byl zvyklý chytat, teď to je úplně něco jiného. Hráč ale musí žít s týmem, akceptovat roli dvojky, brát to tak, jak to je. Šance může přijít kdykoli. Bylo dané, že začne Bréda, ale v průběhu sezóny se mohlo stát cokoli. Bréda chytal dobře, což bylo plus pro trenéry, že nemuseli řešit roli jedničky mezi tyčemi. On si tuto pozici svým výkonem zasloužil, ale já musel být nachystaný a vyčkávat, kdyby bylo potřeba zaskočit. Vytížení mi chybí, ale co se dá dělat.“
* O to právě jde, gólman ve vašem věku by měl asi aktivně sbírat zkušenosti?
„Přesně tak, má to plusy i mínusy. Plusem je fakt, že jsem součástí druholigového kádru, mohu se kdykoli dostat do hry, ale mínusem je to, že jako mladý brankář v tomto věku potřebuji co nejvíc chytat, abych mohl později zúročit nabyté zkušenosti. Je to složité, uvidíme...“
* Máte v tuto chvíli představu, jakou cestou půjdete v jarní sezóně?
„Fotbalista chce samozřejmě hrát. Dalším faktorem je určitě diskuse s trenéry. Teď na konci sezóny ještě nic neřeším, teprve se ukáže, jestli třeba nebude lepší, abych šel na hostování, nebo v Prostějově nadále zůstanu.“

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments