Dobré ráno, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram


 Štědrodenní koupel ve výpusti plumlovské přehrady si ani letos nenechal ujít jubilant František Kocián (na snímku). Ve svých osmdesáti letech patřil v pondělí ke třem nejstarším účastníkům tradiční Vánoční koupele. Těsně předtím, než se ponořil do vody, se Večerníku svěřil se svými pocity v rámci exkluzivního rozhovoru.


 Jak dlouho se účastníte této akce?
„Letos je to už devátým rokem. Hrozně to utíká, ale za tento čas jsem nevynechal ani jednou. A když budu zdráv, jako jsem doteď, tak se hrozně moc těším na další ročníky.“
* Vy brzy oslavíte velké životní jubileum, že?
„Je to tak, v březnu mě čeká oslava osmdesátých narozenin. Ale cítím se o hodně mladší a za to může taky pravidelné otužování. Poslední roky jsem mu úplně propadl.“
* Co je k tomu všechno potřeba, aby člověk našel odvahu vlézt do takové „ledárny“?
„Pro normálního smrtelníka to asi není, nejdřív musí člověk projít poctivým tréninkem. U mě je to jiné, já už padesát let poctivě chodím do sauny a koupu se v ledové vodě. To všechno mě drží ve výborné formě a za posledních dvacet let jsem snad neměl chřipku nebo angínu. Nevím ani, co je rýma.“
* Dneska tedy zrovna nemrzne, je pět nad nulou. Jaké to je pro otužilce?
„Na tom, kolik je stupňů, zrovna nezáleží. Co je ale nejhorší, je ten ostrý a studený vítr. To je pro každého otužilce velmi nepříjemné, když vyleze z vody. Na druhou stranu dnes tu a tam vykoukne sluníčko, takže i ten vítr nějak přežijeme.


Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments