Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Patří mezi nejlepší současné hráče nohejbalu v ČR, ne náhodou je také vícenásobným mistrem světa. Lukáš Rosenberk (na snímku) přitom v mládí prošel i oddílem TJ Sokol I Prostějov, který uspořádal hvězdnou exhibici v rámci náboru nových klubových členů. A sympatická opora extraligového MNK Modřice neváhala společně s parťákem Jakubem Pospíšilem přijet do Národního sportovního centra PV pomoci téhle dobré věci.

Proč jste vlastně tady?
„Dlouholetý prostějovský trenér Richard Beneš, který mě zde v minulosti taky vedl, nás sem s Kubou pozval. A abych pravdu řekl, neváhal jsem ani minutu. Taková akce totiž dětem přiblíží sport, ukáže jim ho a může je ke sportování nalákat, což je v dnešní době dvojnásob důležité. Proto jsme oba přijeli a moc rádi se této exhibice zúčastnili.“
Když jste vy s nohejbalem začínal, existovaly podobné akce, nebo jde o něco nového?
„Ze svých úplných začátků si nic takového nepamatuju. Ale postupem času jsem na podobných akcích samozřejmě hrál a vždycky mě těšilo být součástí propagace našeho krásného sportu v různých koutech České republiky. Richarda znám hodně dlouho, jsme kamarádi, a proto mám radost, že se nohejbalu v Prostějově daří.“
Dělají ho tu dobře?
„Myslím, že dosahované výsledky Sokola I mluví za všechno. Hlavně v mládežnických kategoriích se prostějovští hráči drží za mnoho posledních let mezi absolutní špičkou ČR, mužský tým působí v první lize družstev. A jestli dnešní náborová exhibice pomůže do oddílu přivést nové mladé šikovné kluky, budu jedině rád.“

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments