Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jeho účast na devětadvacátém ročníku Tradičního městského plesu v Prostějově byla hodně překvapivá. Zřejmě jej k návštěvě bálu v Národním domě navnadil jeho náměstek Prostějovan Alois Mačák. Buď jak buď, ministr kultury České republiky Antonín Staněk si to na parketu pořádně užíval a do kola vyvedl i svoji manželku. Ač zadýchán, Večerníku věnoval pár minut k exkluzivnímu rozhovoru.


* Copak vás přiválo do Prostějova na městský bál?
„Využil jsem pozvání organizátorů a hodně mě hecoval samozřejmě i pan Mačák. Do Prostějova jsem se ale hrozně moc těšil, vždyť jsem rodilý Olomoučák a Hanou miluji. Ostatně celý Olomoucký kraj je pro mě srdeční záležitostí. Tím chci říct, že ze mě nikdy typický Pražák nebude!“
* Jak se bavíte?
„Naprosto báječně. Jsou tady lidé a přátelé, které důvěrně znám. A pak ty úžasné secesní prostory překrásného Národního domu v Prostějově... (usměje se) To se prostě nedá dělat nic jiného než se skvěle bavit. Poklábosit s lidmi nikoliv o politice, ale o životě a běžných starostech. A samozřejmě nějaké to vínko pro záblesk v oku...“
* Všiml jsem si, že se svojí paní jste si zatancoval. Takže vy a plesy jdou k sobě dohromady?
„No samozřejmě! Já tancuji hrozně rád a v mládí jsem tak činil dokonce několik let i závodně. Snad jsem tedy zde v Prostějově dokázal, že jsem alespoň základní kroky nezapomněl. Ostatně alespoň moje manželka si nestěžovla.“ (směje se)
* A zdejší Starorežnou jste už tady na plese ochutnal?
„To víte, že ano! Trošku ale Prostějovská režná soutěží se Spišskou borovičkou či Zubrovkou. Jinak ale zůstávám u vínečka. Aby byl klid... Starorežnou zas mohu spíše propagovat třeba v Parlamentu v Praze.“ (úsměv)
* Lístky do půlnoční tomboly jste si zakoupil?
„Ano, hned několik. Ale něco vám řeknu, nečekám žádnou výhru, já na plesech vůbec nic nevyhrávám. Víte, já mám spíš štěstí v lásce!“


Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments