Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jeho účast na devětadvacátém ročníku Tradičního městského plesu v Prostějově byla hodně překvapivá. Zřejmě jej k návštěvě bálu v Národním domě navnadil jeho náměstek Prostějovan Alois Mačák. Buď jak buď, ministr kultury České republiky Antonín Staněk si to na parketu pořádně užíval a do kola vyvedl i svoji manželku. Ač zadýchán, Večerníku věnoval pár minut k exkluzivnímu rozhovoru.


* Copak vás přiválo do Prostějova na městský bál?
„Využil jsem pozvání organizátorů a hodně mě hecoval samozřejmě i pan Mačák. Do Prostějova jsem se ale hrozně moc těšil, vždyť jsem rodilý Olomoučák a Hanou miluji. Ostatně celý Olomoucký kraj je pro mě srdeční záležitostí. Tím chci říct, že ze mě nikdy typický Pražák nebude!“
* Jak se bavíte?
„Naprosto báječně. Jsou tady lidé a přátelé, které důvěrně znám. A pak ty úžasné secesní prostory překrásného Národního domu v Prostějově... (usměje se) To se prostě nedá dělat nic jiného než se skvěle bavit. Poklábosit s lidmi nikoliv o politice, ale o životě a běžných starostech. A samozřejmě nějaké to vínko pro záblesk v oku...“
* Všiml jsem si, že se svojí paní jste si zatancoval. Takže vy a plesy jdou k sobě dohromady?
„No samozřejmě! Já tancuji hrozně rád a v mládí jsem tak činil dokonce několik let i závodně. Snad jsem tedy zde v Prostějově dokázal, že jsem alespoň základní kroky nezapomněl. Ostatně alespoň moje manželka si nestěžovla.“ (směje se)
* A zdejší Starorežnou jste už tady na plese ochutnal?
„To víte, že ano! Trošku ale Prostějovská režná soutěží se Spišskou borovičkou či Zubrovkou. Jinak ale zůstávám u vínečka. Aby byl klid... Starorežnou zas mohu spíše propagovat třeba v Parlamentu v Praze.“ (úsměv)
* Lístky do půlnoční tomboly jste si zakoupil?
„Ano, hned několik. Ale něco vám řeknu, nečekám žádnou výhru, já na plesech vůbec nic nevyhrávám. Víte, já mám spíš štěstí v lásce!“


Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments