Příjemnou noc, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Má teprve dvaadvacet let, přesto už je v mladém týmu korfbalistů SK RG Prostějov jedním z největších tahounů a dokonce kapitánem. Do méně známého a v České republice málo rozšířeného sportu se Petr Galíček (na snímku) zamiloval již jako malý kluk, posbíral v něm řadu zajímavých úspěchů. Ten dosud největší čerstvě před dvěma týdny, kdy coby nejlepší střelec hanáckého družstva pomohl k historickému zisku bronzu při závěrečném turnaji evropského poháru Europa Shield 2019, navíc v domácím prostředí haly prostějovské reálky. V nádherné euforii z tohoto super výsledku vznikal následující emotivní rozhovor.


* Bronz jste doslova urvali dvěma heroickými zvraty, nejprve v závěru normální hrací doby a pak ještě v prodloužení. Jak se dá konečná obří radost popsat slovy?
„Tohle se slovy snad ani popsat nedá. (smích) My jsme před turnajem vůbec nečekali, že bychom mohli dopadnout tak dobře a bojovat o nejvyšší místa. Bylo to pro náš klub úplně první mezinárodní vystoupení na evropské klubové scéně, proto jsme byli předem spíš trochu opatrní. Na druhou stranu jsme se chtěli samozřejmě předvést v co nejlepším světle, zvlášť doma v Prostějově před našimi fanoušky v téhle parádní atmosféře. Podpora byla úžasná jak od diváků, tak z lavičky od trenérů i parťáků připravených na střídání. A nakonec to všechno dopadlo až neuvěřitelně.“
* Úvodní duel v základní skupině jste však s katalánským Vallparadis těsně ztratili. Projevila se vstupní nervozita?
„Ano, přesně tak. Třeba já osobně jsem byl nervózní dost. Jednak jsme neznali soupeře a nevěděli přesně, co a jak budou hrát, zatímco v extralize proti třem pořád stejným celkům nás už nemůže nic překvapit. Tady šlo o něco úplně jiného, navíc na nás při nástupu na hřiště před tolika lidmi v bouřlivé kulise dolehla nervozita ještě víc. Proto byl začátek prvního utkání tak špatný, ale postupně jsme se zlepšovali.“
* Pravda, se Španěly jste v koncovce málem vyrovnali, potom se podařilo otočit klíčovou bitvu proti německému Schwerinu a smést maďarské Szentendrei. Překvapil vás postup ze skupiny do semifinále?
„Nedá se říct, že vyloženě překvapil. Spíš jsme měli velkou radost, že hrajeme dobrý korfbal a vyrovnaně bojujeme i s kvalitními zahraničními týmy, jako jsou Vallparadis nebo Schwerin. Ony mají spoustu zkušeností z evropských pohárů, my jsme neměli zatím žádné. Ale vynahrazovali jsme to maximální bojovností, ohromným nadšením a touhou doma něco dokázat. Postup do semifinále byl takový odvážný cíl, který se povedlo splnit.“

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments