Dobré odpoledne, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram


Když už to vypadalo, že opravdu výrazná postava eskáčko neposílí, přišel poslední den přestupového okna v Česku a zpráva o příchodu Jana Vošahlíka (na snímku). Devětadvacetiletý rodák z Příbrami, naposledy hráč Teplic je s 220 prvoligových startů na kontě a zahraničními angažmá v Kazachstánu či Maďarsku ta pravá posila do ofenzivy.


* Do Prostějova jste přišel těsně před uzávěrkou přestupních termínů, jak se to seběhlo?
„Bylo to hodně narychlo. Tři dny po utkání na Slavii, kde jsem hrál za Teplice, mi bylo řečeno, že mi v létě končí smlouva a nadále se mnou v Teplicích nepočítají, tak mohu odejít už teď v zimě. Řešil jsem tedy bezprostřední budoucnost, byl jsem domluven ve Zlatých Moravcích, ale nakonec jsem to z rodinných důvodů odřekl. Teprve během čtvrtka se začala řešit možnost angažmá v Prostějově a v pátek bylo hotovo. Byla to vlastně otázka několika hodin.“
* Věděl jste do té doby něco o prostějovském klubu?
„Že sem chodí zkušení kluci s ligovými zkušenostmi, klub je stabilní a chce hrát druhou ligu. Potřebuji hrát, takže jsme se tady vcelku bez problémů domluvili.“
* Jaké jsou vaše první bezprostřední dojmy ze zázemí, z kabiny?
„Jak zázemí, tak kluci v kabině jsou úplně v pohodě. Stadion je malý, ale hezký, takže já myslím, že dojmy jsou dobré.“
* V útoku máte za parťáka zkušeného Karla Kroupu, jak jste se zatím dali herně dohromady?
„Doufám, že si v lize vyhovíme a že naše spolupráce bude fungovat. Známe se spolu ještě z dob, kdy hrával v Brně. Budu se snažit běhat kolem něj a sbírat odražené balóny. A třeba mu připravovat šance.“
* Koncem podzimu a koneckonců i v přípravě měl prostějovský tým hodně problémů s proměňováním šancí, bude to teď asi hodně na vás?
„Nemyslím si, že to bude úplně na mně... Pozitivní je, že tým si šance vytváří, i v generálce jsme jich měli velkou spoustu. Všechno je to jen o tom dát první gól, jakýkoli, a myslím, že se to chytne.“
* V duchu tradice jste nastoupil s kapitánskou páskou a hned dal první gól, takže to bude z vaší strany náročný vstup do mužstva?
„Měl jsem podruhé balón a hned dal gól. Aspoň to mám vše za sebou a uvidím, kolik mě to bude stát.“ (směje se)

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments