Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram


Od prvních zápasů v sezóně se Javonte Douglas (na snímku) dostával do střeleckých pozic, často je ovšem přecházel. Dokonce tak často, že dostal příkaz, aby se zakončení nevyhýbal. Když neposlechl, měl s koučem Predragem Benáčkem problém. „Několikrát mě kvůli tomu posadil na začátku sezony na střídačku,“ vzpomíná s úsměvem Douglas. Svérázný způsob motivace se vyplatil. Americký hráč byl těsně před začátkem play-off vyhlášený za nejužitečnějšího hráče celé soutěže.

Trvalo dlouho, než jste s koučem našli společnou řeč?
„Měl jsem pocit, že nedávám střely, které jsem byl zvyklý dávat. A protože jsem nám nechtěl prohrávat zápasy, raději jsem nestřílel. A kouč mě proto zpočátku několikrát odvolal ze hřiště. Musel jsem pochopit, že když chci být na hřišti, musím si ty střely, které po mně chce, brát. Takže i díky trenérovi jsem nabral sebevědomí, postupně mi to začalo padat a teď už střílím všechno.“
Prostřílel jste se až k titulu MVP sezóny. Co tomu říkáte?
„Když mi to řekli, byl jsem mimo! Ano, prožívám dobrou sezónu, ale v lize je celá řada skvělých hráčů. Osobně bych volil spoluhráče Lukáše Palyzu.“
Bylo těžké přizpůsobit se jinému stylu basketbalu?
„Člověk si musí zvyknout. Na hru, o které se hodně přemýšlí, i na rozhodčí. Česká liga se hraje evropským stylem se zastavováním rychlého přechodu fauly. Každý hráč, který přijde z jiného prostředí, se musí v Evropě hodně naučit.“
Svými výkony jste zaujal řadu klubů z Itálie, Francie nebo Řecka. Máte už představu, kde budete v příští sezóně?
„Hrajeme play-off. A to chci nejdříve dokončit co nejlépe svojí prací v Olomoucku. Co se stane v létě, to teprve uvidím. V tuto chvíli to neřeším.“

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments