Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Průlomovou sezónu prožil František Váňa (na snímku) a nebylo to pouze díky tomu, že v utkání s Kolínem dal unikátních devět trojek, čímž se zapsal do historických tabulek. Hned jedenáctkrát se dostal mezi dvouciferné střelce a také proto byl odborníky označen Největším zlepšením sezóny v Kooperativa NBL. „Bylo to překvapení. Vůbec jsem nevěděl, že se taková cena uděluje,“ pousmál se křídelník BK Olomoucko.

* V letošním roce jste mnohem více vytížený než před rokem, když hrajete v průměru o sedm minut více. Jste spokojený?
„Před sezónou jsem měl za cíl posun aspoň o pět minut, takže ano. Sedm minut je solidní zlepšení. Příliš to nesleduji, ale někdy jsem víc na hřišti než na lavičce a to je rozhodně příjemnější.“
* Zlepšil jste také bodový průměr. Byl to také váš cíl?
„Na body nekoukám. Spíš se snažím hrát tak, abych byl platný, a pokud mám volnou střelu, tak ji vezmu. Chci hrát co nejproduktivněji, ale když to nevyjde, nedá se nic dělat. Od produkce jsou u nás i jiní.“
* Mladí hráči se začínají v lize prosazovat. Kdo vás nejvíce zaujal?
„Líbil se mi Michal Svoboda z Pardubic, jak dostával větší příležitosti. Ukázal, co v něm je. A také Filip Novotný. V Kolíně dokázal své minuty dobře využít.“
* Počítáte s tím, že si vytvoříte plán zlepšení i před příští sezónou?
„Budu se snažit o další zlepšení. Chci mířit jenom nahoru. Opět se tedy pokusím o nějaké vylepšení minut a taky větší platnost ve hře. To platí i o dalších letech, abych se postupně dostával do jedné z hlavních rolí a soupeři mě museli skautovat.“

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments