Dobré ráno, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před lety dlouho válel za prostějovské eskáčko, dokonce nastupoval i v první lize za Sigmu Olomouc. Teď Michal Spáčil (na snímku) se čtyřmi křížky na krku pozvedává hru fotbalistů Plumlova, společně s útočným parťákem Adamem Hladkým režírovali sobotní výhru 3:2 v Určicích. Muž duelu přispěl asistencí na vedoucí trefu i proměněnou penaltou při vítězném zásahu.

* Z vaší strany povedené střetnutí, co říkáte?
„Určitě jo. Byli jsme na jaře zatím v krizi, všechny čtyři zápasy prohráli a navíc dostávali hodně gólů. Hlavně poslední utkání s Kojetínem bylo špatné, nehráli jsme týmově. Dneska to bylo naopak poctivě odmakané, nenechali jsme se rozhodit ani zbytečným vyrovnáním po sérii našich chyb, ani mými třemi zahozenými šancemi do přestávky. Hned po ní jsme získali vedení zase a výsledek už si pohlídali, přestože zvýšení na 3:1 za chvíli následovalo snížení soupeře, před čímž jsem kluky varoval.“
* Celkově však dobrý výkon a zasloužené vítězství, ne?
„Tentokrát ano. Konečně jsme pořádně zabrali, protože minulé zápasy byly špatné, bez bojovnosti i sebevědomí, nehrálo se týmově. Tentokrát odvedl celý mančaft velice dobrý a kolektivní výkon, za vítězstvím jsme šli o něco víc než domácí.“
* Může tento dílčí úspěch znamenat zlom v dosud utrápené jarní části?
„Snad jo. Podzim nám vyšel výborně, díky poctivým výkonům jsme nasbírali pětadvacet bodů a drželi se nahoře v tabulce. Taky zimní příprava nám vyšla dobře, i když jsme v přátelácích nenastupovali proti nijak silným soupeřům. Potom však přišlo na úvod jara nezvládnuté derby v Čechovicích a už jsme se vezli. Teď věřím, že se to může otočit. Po dnešku bychom si měli víc věřit, navázat na kvalitní týmovou hru dalšími poctivými výkony a porazit jak Lipník doma, tak potom Slavonín venku. Taková vítězná šňůra nás může vrátit zpátky do pohody, klidně pak můžeme znovu bojovat o nějaké třetí čtvrté místo v soutěži.“

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-