Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Úspěšnou sezónu mají za sebou junioři prostějovských Orlů. Prvoligový výběr do 23 let se podle regulí soutěže play-off nezúčastnil, po základní části ale obsadil výborné třetí místo. Na bronzovou medaili dosáhli junioři U19. „Prioritně nám jde o výchovu mladých hráčů, když se ale k tomu přidá dobrý výsledek, je to jedině dobře,“ říká v interview trenér obou výběrů Andrej Červenka.* Jak vnímáte třetí příčku výběru U 23 v první lize?
„Je to dobré umístění. Především nám ale jde o to, aby kluci měli herní vytížení. To platilo zejména u hráčů ze širšího kádru BK Olomoucko. U těch mladších je zase dobré, že získávají zkušenosti s mužských basketbalem. Ale neříkám, že některé výsledek nás nepotěšily. Třeba z výhry nad Jindřichovým Hradcem, který nakonec hrál baráž o postup mezi elitu, jsme měli radost.“
* A co říkáte bronzu v extralize juniorů?
„Pro některé kluky je to vrchol mládežnické kariéry. V semifinále jsem tým GBA bral jako přijatelného soupeře. Maličko jsem doufal, že budeme ještě úspěšnější, ale soupeř hrál fyzicky hodně náročný basket a absence několika našich hráčů se projevily. Chyběla nám kila. Ale i bronz je dobrý.“
* Změní se hodně juniorský tým před příští sezónou?
„Docela ano. Řada hráčů v této věkové kategorii končí. Budeme se snažit složit nový konkurenceschopný tým. Základ budou tvořit naši kluci z Prostějova, hledáme i způsoby, jak sestavu doplnit i o hráče z jiných klubů.“
* Výsledky týmů se odrazily i v nominacích do národních výběrů. Co říkáte pěti hráčům, kteří dostali pozvánku do reprezentace?
„Odpovídá to našim výsledkům. V mládežnickém basketbalu nám jde o to, abychom hráče vychovávali. Jako sportovce i silné jedince pro společnost. Nejde jen o sportovní výsledek, ale i ten je důležitý. Z pohledu nominací se nám to myslím podařilo. Pět hráčů ve výběrech vnímám jako ocenění pro celý klub.“


Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-