Dobrý podvečer, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těžké časy tento i příští rok nastanou řidičům v Prostějově. Proč? V plánu je hned několik objížděk na důležitých komunikacích. Jednou z nich je také estakáda Haná, most, který na východní straně města pomáhá dálnici D 46 překlenout Prostějov. Právě dálniční most se dostal pod drobnohled Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). A vlastně celé veřejnosti. Loni totiž řidiče pod ním chránily sítě, začala opadávat římsa z mostní konstrukce. Tomu by do budoucna měl být konec – ŘSD plánuje rozsáhlou opravu. Řidiči tak budou muset zapnout trpělivost na nejvyšší úroveň. Na otázky Večerníku odpovídal mluvčí ŘSD Jan Studecký (na snímku).* V čem při dnešních normách a provozu dálnice estakáda Haná, respektive exity na ní nevyhovují?
„Dnešním normám nevyhovují právě délky odbočovacích a připojovacích pruhů exitů, které jsou součástí estakády Haná. V přípravě je přestavba mimoúrovňové křižovatky Prostějov-střed a mimoúrovňové křižovatky Držovice. Druhou akcí je oprava mostů estakády Haná.“
* Kdy začne a jak dlouho bude trvat rekonstrukce estakády? Jak moc omezí řidiče a bude uzavřená jako celek nebo bude doprava svedená do méně pruhů?
„Estakáda Haná v Prostějově bude rekonstruována po etapách. Výběrové řízení by mohlo proběhnout v dohledné době a práce bychom chtěli zahájit již v letošním roce. Nejdříve jeden a pak druhý most, provoz bude převeden vždy na neopravovanou část přes středové dělicí pásy bezprostředně za mostem. Rekonstrukce bude spočívat ve výměně mostního svršku včetně izolace, nové římsy s bezpečnostním zařízením, přibydou nové protihlukové stěny provedené z materiálů se schopností pohltit hluk a budou také částečně průhledné. Dále bude celoplošně sanována nosná konstrukce, pilíře s novými ložisky a odvodněním. Oprava bude rozložena minimálně na dva roky, přičemž některé práce mohou probíhat i v zimním období.“
* Uvažuje se o přesunu některého z exitů (Prostějov – střed) či vytvoření nového nájezdu na dálnici (Prostějov – jih, směr Olomouc)? A je v plánu prodloužení připojovacích pruhů na nájezdech na dálnici?
„Přesun či výstavba nových nájezdů se neplánuje. V rámci stavebních akcí na mimoúrovňové křižovatce se provede prodloužení připojovacích pruhů.
* Jak často ŘSD kontroluje technický stav dálnice, zejména mám na mysli římsy?
„Mosty na dálnicích, včetně římsy jsou kontrolovány minimálně jednou ročně v rámci běžných prohlídek, hlavní prohlídky se provádí dle stavebního stavu mostu, tedy maximálně jedenkrát za šest let a minimálně jednou za dva roky.“Tematickou stranu k dálniční estakádě najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které je v prodeji od pondělí 10. června

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments