Dobré odpoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těžké časy tento i příští rok nastanou řidičům v Prostějově. Proč? V plánu je hned několik objížděk na důležitých komunikacích. Jednou z nich je také estakáda Haná, most, který na východní straně města pomáhá dálnici D 46 překlenout Prostějov. Právě dálniční most se dostal pod drobnohled Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). A vlastně celé veřejnosti. Loni totiž řidiče pod ním chránily sítě, začala opadávat římsa z mostní konstrukce. Tomu by do budoucna měl být konec – ŘSD plánuje rozsáhlou opravu. Řidiči tak budou muset zapnout trpělivost na nejvyšší úroveň. Na otázky Večerníku odpovídal mluvčí ŘSD Jan Studecký (na snímku).* V čem při dnešních normách a provozu dálnice estakáda Haná, respektive exity na ní nevyhovují?
„Dnešním normám nevyhovují právě délky odbočovacích a připojovacích pruhů exitů, které jsou součástí estakády Haná. V přípravě je přestavba mimoúrovňové křižovatky Prostějov-střed a mimoúrovňové křižovatky Držovice. Druhou akcí je oprava mostů estakády Haná.“
* Kdy začne a jak dlouho bude trvat rekonstrukce estakády? Jak moc omezí řidiče a bude uzavřená jako celek nebo bude doprava svedená do méně pruhů?
„Estakáda Haná v Prostějově bude rekonstruována po etapách. Výběrové řízení by mohlo proběhnout v dohledné době a práce bychom chtěli zahájit již v letošním roce. Nejdříve jeden a pak druhý most, provoz bude převeden vždy na neopravovanou část přes středové dělicí pásy bezprostředně za mostem. Rekonstrukce bude spočívat ve výměně mostního svršku včetně izolace, nové římsy s bezpečnostním zařízením, přibydou nové protihlukové stěny provedené z materiálů se schopností pohltit hluk a budou také částečně průhledné. Dále bude celoplošně sanována nosná konstrukce, pilíře s novými ložisky a odvodněním. Oprava bude rozložena minimálně na dva roky, přičemž některé práce mohou probíhat i v zimním období.“
* Uvažuje se o přesunu některého z exitů (Prostějov – střed) či vytvoření nového nájezdu na dálnici (Prostějov – jih, směr Olomouc)? A je v plánu prodloužení připojovacích pruhů na nájezdech na dálnici?
„Přesun či výstavba nových nájezdů se neplánuje. V rámci stavebních akcí na mimoúrovňové křižovatce se provede prodloužení připojovacích pruhů.
* Jak často ŘSD kontroluje technický stav dálnice, zejména mám na mysli římsy?
„Mosty na dálnicích, včetně římsy jsou kontrolovány minimálně jednou ročně v rámci běžných prohlídek, hlavní prohlídky se provádí dle stavebního stavu mostu, tedy maximálně jedenkrát za šest let a minimálně jednou za dva roky.“Tematickou stranu k dálniční estakádě najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které je v prodeji od pondělí 10. června

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments