Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Při loňské návštěvě Prostějova přiznal známý cestovatel Jiří Kolbaba v exkluzivním rozhovoru pro Večerník, že nejen cestování po světě, ale také fotografování či filmování přírodních krás jsou pro něj vším. Dnes už celosvětově známý cestovatel navštívil již 138 zemí světa, což se jen tak každému smrtelníkovi nepodaří. Ze svých cest vždy vozí textový a obrazový materiál, který pravidelně zpracovává do veřejných a mediálních projektů. V celém Česku organizuje tematické fotovýstavy o krásách světa.


* Proč pořizujete na každé své cestě po světě tisíce fotografií?
„Rozlehlost, barevnost, tvarová různorodost a geologické struktury planety mě stále více fascinují. Nemohu se nasytit. Nezávislým pobíháním po pouštích, lesích, horách či městech matičky Země si dosytnosti plním klukovské sny. Nerozlučnými partnery na cestách se mně staly moje kamera a fotoaparát. Spolu se časně ráno budíme, přes den mrzneme nebo se potíme a pozdě v noci neklidně usínáme.“
* Jaké to v nás vzbuzuje dojmy?
„Jsme dojati z toho, co jsme viděli a napjati z toho, co jsme přehlédli. Těch fascinujících míst je tolik, že je ani za celý život nespatříme. Nevadí. Hlavně že můžeme. Našli jsme cíl a smysl života a já se s tím vším vždycky rád prostřednictvím svých fotografií podělím s lidmi. A já sám mám potom nádherné fotovzpomínky na celý život.“
* Takže necestujete a nepoznáváte země jen pro své potěšení?
„Ne, to nikoliv. Chci se o emoce, krásy přírody, měst i těch nejodlehlejších míst na světě podělit. Popisuji vždycky pravdivé příběhy, přičemž si k tomu najdu nějakou faktografii a umím to v plynulém tvaru podat. A právě o toto mají dnes média obrovský zájem. A veřejnost pak samozřejmě také. Důkazem toho jsou vyprodané sály při mých přednáškách. Osobně si toho velmi cením a vážím, že lidé takto reagují, já se naopak snažím být maximálně zodpovědný a nabízím vždy relevantní inspirace.“


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments