Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Velký úspěch prostějovského fotbalu. Do širší a později také konečné nominace fotbalové reprezentace U19 se dostal i prostějovský útočník David Píchal. Ten tak přidá ke svému půltuctu startů za tuto věkovou kategorii v reprezentaci další. A první už dnes. Objeví se totiž již v úvodním zápase české reprezentace proti Francii. Píchal není v reprezentaci nováčkem, i přesto si ale další reprezentační zkušenost, na kterou netrpělivě čekal, užívá. Jak by také ne: výrazný herní projev na mládežnickém mistrovství může být pro kteréhokoli hráče důležitým krokem k velkému fotbalu. Což se týká i prostějovského odchovance.


* Jaký to byl pocit, když jste zjistil, že se zúčastníte ME U19 v Arménii?
„Tak trenér mi několikrát před nominací volal a říkal mi něco k zápasům, na kterých se byl dívat. Neříkal ale nic o euru, tak jsem byl dost nervózní. Ale jak jsem na nominaci viděl své jméno, tak ze mě nervozita spadla a jsem rád, že se mohu zúčastnit takového prestižního turnaje, kde je osm nejlepších týmu z celé Evropy.“
* Jak dlouhá byla vaše aklimatizace po příletu?
„Aklimatizace trvala docela dlouho, protože je tu časový posun a velké vedro, takže jsme se s tím dlouho rvali. Ale už si myslím, že jsme si zvykli.“
* Dostávali jste před dnešním zápasem s Francií od trenérů na tréninku zabrat?
„Od trenérů jsme dostali zabrat jen na soustředění, teď už máme spíše taktické tréninky a spíše nám tak tady dává zabrat počasí.“ (smích)
* Víte už, jaká bude vaše role v dnešním utkání?
„S Francií budu hrát levé křídlo, tedy jestli se trenér ještě nerozhodne jinak.“
* Měl jste už možnost vidět z Arménie i něco víc než jen letiště, hotel a hřiště?
„V Arménii zatím jediné, co jsem viděl, bylo právě letiště, hotel a tréninkové hřiště. Na nic jiného tady teď není čas.“ (smích)


IR

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments