Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram


Jedenadvacetiletý levý obránce Prostějova doposud jen zahříval lavičku. V konkurenci Michala Zapletala se do sestavy neprosadil, ale teď měl dobrou příležitost, když ve středením pohárovém utkání dal trenér Oldřich Machala příležitost méně vytíženým hráčům. A Jiří Kiška (na snímku) je navíc na Strání specialista, hrál proti němu už loni v dresu Otrokovic.* Pokud vím, se Stráním už máte svoje zkušenosti?
„Je to tak, loni, když jsem hrál v Otrokovicích, jsme na Strání rovněž narazili v prvním kole poháru.“
* Jak byste srovnal oba zápasy?
„Loni byl pro mě určitě jednodušší, protože v případě soupeře ze druhé ligy je to pro divizní tým velká motivace a vzpruha ještě před vlastním výkopem. Jsou více vyhecovaní. Na druhou stranu pro nás jakožto favorita je těžší v hlavách takový tým nepodcenit, což podle mě bylo v prvním poločase přece jen trochu znát.“
* Nastoupil jste v základní sestavě, jak jste zápas prožíval?
„Byl jsem zpočátku přece jen lehce nervózní, protože jsem čekal těžký zápas. Bylo jasné, že budeme hrát do plné obrany. Na druhou stranu jsem se těšil a chtěl se ukázat trenérovi, protože jsem k tomu v přípravě ani neměl příliš příležitost. Teď konečně přišla.“
* Po levé straně jste měl dost příležitostí k podpoře útoku…
„Ano, zaběhal jsem si dost.“ (úsměv)
* Asi se shodneme, že klíčovým momentem zápasu byla penalta před přestávkou?
„První poločas byl hodně statický, bez pohybu, penalta nám bezesporu pomohla. Skvělý balón od Střeštíka, dobře načasovaný náběh od Šteigla a jasné zatažení za dres. Poté z nás určitá nervozita opadla a hrálo se nám lépe, měli jsme hned lehčí nohy.“
* Koho byste si přál do dalšího kola?
„Před zápasem jsem si přál Otrokovice, protože to je můj bývalý klub, jenže teď vypadly s Olešnicí. Takže teď bych si přál Olešnici, protože tam mám pár kamarádů, třeba Marka Šichora.“ (2. kolo MOL Cupu se losuje dnes, tj. v pondělí 19. srpna v přímém přenosu na ČT SPORT – pozn.red.)
* Takže nějaký klub zvučnějšího jména plánujete až do dalších kol?
„Přesně tak, pak by mohla přijet Sparta nebo Slavie.“ (úsměv)


Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments