Dobrý večer, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram


Jedenadvacetiletý levý obránce Prostějova doposud jen zahříval lavičku. V konkurenci Michala Zapletala se do sestavy neprosadil, ale teď měl dobrou příležitost, když ve středením pohárovém utkání dal trenér Oldřich Machala příležitost méně vytíženým hráčům. A Jiří Kiška (na snímku) je navíc na Strání specialista, hrál proti němu už loni v dresu Otrokovic.* Pokud vím, se Stráním už máte svoje zkušenosti?
„Je to tak, loni, když jsem hrál v Otrokovicích, jsme na Strání rovněž narazili v prvním kole poháru.“
* Jak byste srovnal oba zápasy?
„Loni byl pro mě určitě jednodušší, protože v případě soupeře ze druhé ligy je to pro divizní tým velká motivace a vzpruha ještě před vlastním výkopem. Jsou více vyhecovaní. Na druhou stranu pro nás jakožto favorita je těžší v hlavách takový tým nepodcenit, což podle mě bylo v prvním poločase přece jen trochu znát.“
* Nastoupil jste v základní sestavě, jak jste zápas prožíval?
„Byl jsem zpočátku přece jen lehce nervózní, protože jsem čekal těžký zápas. Bylo jasné, že budeme hrát do plné obrany. Na druhou stranu jsem se těšil a chtěl se ukázat trenérovi, protože jsem k tomu v přípravě ani neměl příliš příležitost. Teď konečně přišla.“
* Po levé straně jste měl dost příležitostí k podpoře útoku…
„Ano, zaběhal jsem si dost.“ (úsměv)
* Asi se shodneme, že klíčovým momentem zápasu byla penalta před přestávkou?
„První poločas byl hodně statický, bez pohybu, penalta nám bezesporu pomohla. Skvělý balón od Střeštíka, dobře načasovaný náběh od Šteigla a jasné zatažení za dres. Poté z nás určitá nervozita opadla a hrálo se nám lépe, měli jsme hned lehčí nohy.“
* Koho byste si přál do dalšího kola?
„Před zápasem jsem si přál Otrokovice, protože to je můj bývalý klub, jenže teď vypadly s Olešnicí. Takže teď bych si přál Olešnici, protože tam mám pár kamarádů, třeba Marka Šichora.“ (2. kolo MOL Cupu se losuje dnes, tj. v pondělí 19. srpna v přímém přenosu na ČT SPORT – pozn.red.)
* Takže nějaký klub zvučnějšího jména plánujete až do dalších kol?
„Přesně tak, pak by mohla přijet Sparta nebo Slavie.“ (úsměv)


Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments