Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V přímém srovnání předčil v brance svého kolegu Martina Vaniaka. A to proti brankáři Tomáši Burešovi (na snímku) stála taková esa jako Kuka, Koller nebo Šmicer. Na prostějovském stadionu se blýskl některými bravurními zákroky, které zde předváděl i v závěru své vrcholové kariéry.

* Jaké máte bezprostřední dojmy po tomto výjimečném zápase?
„Pro mě to byl výjimečný zápas v tom, že jsme se potkali s klukama, s nimiž jsme tady začínali. To jsou kluci, s nimiž jsem tady vyrůstal, i když jsem byl oproti některým mladší. Na to jsem se těšil nejvíc. Mohlo jich přijít i víc, protože někteří byli pozvaní, ale bránily jim zdravotní problémy. Po té čtyřicítce už to není sranda.“ (úsměv)
* V Brodku u Prostějova máte svůj vlastní byznys, čím se bavíte po fotbalové stránce?
„Snažím se hýbat v Brodku, pohybem bych to moc nenazýval. Loni jsem ještě působil v Líšni s trenérem Machálkem, ale druhá liga už mi přijde časově příliš náročná, abych v tom pokračoval.“
* Předpokládám, že oba kluby ve druhé lize sledujete, jak si vedou?
„Teď jsem byl v Prostějově na fotbale nejčastěji od té doby, co jsem tady skončil aktivní kariéru. Z časových důvodů mi to vyhovuje víc. Sleduji oba týmy. V Líšni je jakási euforie, projevil se fakt, že mužstvo je velmi dobře trénované, takže přechod mezi třetí a druhou ligou zvládlo výborně. K tomu vezměte nováčkovskou euforii, ale myslím, že také přijde nějaká krize.“
* A co Prostějov?
„Samozřejmě sleduji, je jasné, že se někam posunul, už to není na hraně jako první sezónu, kdy šel okamžitě dolů. Především se posouvá zázemí, zdejší areál. Chtělo by to ještě zlepšit práci s mládeží, která podle mého názoru nedosahuje kvalit zázemí, které patří k nejlepším na Moravě.“
* Se kterými hráči jste se potkával během své profesionální kariéry?
„Myslím, že Štajner, Koloušek, Heinz, proti Vaniakovi jsme spolu hrávali, většina dalších kluků byla v zahraničí. S Oldou Machalou jsem taky nastupoval, s Martinem Kotůlkem, myslím, také v jednom mužstvu. Měl jsem popravdě strach, že když spadnu, tak se nezvednu.“
* Ale kolegu Vaniaka jste „přechytal“...
„Jo, říkal jsem si, že jsem skončil zbytečně brzo. (úsměv) Věk ale prostě nezastavíš.“
* Taky vám přišlo, že Kuka s Kollerem byli poněkud zdvořilí hosté?
„Já si myslím, že nás chtěli porazit, konec poločasu tomu nasvědčoval, že s nimi budeme mít problém, ale nakonec to dopadlo, jak to mělo dopadnout. Měli bychom si možná říci o prémie...“ (smích)

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments