Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Také v nové sezóně nebude chybět v dresu BK Olomoucko Michal Norwa (na snímku). Bojovný pivot se s vedením snadno domluvil na prodloužení smlouvy, současně přiznává, že nastávající sezóna bude zřejmě poslední. „Tak to vidím, v té další už asi hrát nebudu,“ říká šestatřicetiletý basketbalista.* Vaše rozhodnutí je ovlivněno věkem nebo zdravotním stavem?
„Momentálně mě nic nebolí, cítím se v pořádku. Ale mám už nějaké roky a dívám se na to pragmaticky. V našem klubu dorůstají mladí hráči, kteří už v nové sezóně budou dostávat hodně prostoru. Je to ideální doba předat štafetu dalším.“
* Cítíte se v mladé kabině také mladší?
(smích) „To jo. Říkají mi, že vypadám na třicet, a když promluvím na pětadvacet. Takže to asi bude pravda. Když se podívám na své vrstevníky, kteří nedělají sport a mají jiné starosti, vypadají sešlejší.“
* Tým se mírně obměnil, jak se kádr dostává na stejnou vlnu?
„Máme obrovskou výhodu, že dost kluků zůstalo. Už se známe. Noví zase rychle zapadli. Malik Morgan si sedl s každým, je výborný. Na hřišti to vypadá, jako by tady byl mnohem delší dobu. Igor Josipovič zase ligu zná ze svého předcházejícího angažmá.“
* Takže by to mohla být dobrá sezóna?
„Určitě nechci, aby byla horší než ta minulá. Ideální by bylo finále, rád bych se loučil s medailí. V kádrech soupeřů byl docela průvan, těžko se dá odhadovat, jak týmy budou silné. To neplatí u Nymburka, ten bude rozhodně silnější než v minulé sezoně a půjde zase za titulem.“

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments