Dobrý podvečer, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Skvělou kariéru má za sebou dnes dvaasedmdesátiletý fotbalový veterán Rostislav Václavíček (na snímku). Někdejší obránce a rodák z Vrahovic se tučným písmem zapsal nejen do historie prostějovského klubu, ale také do kroniky prvoligové a reprezentační. Jeho kariéra byla symbolem sportovní dlouhověkosti. Václavíček nastupoval do utkání s železnou pravidelností, jen minimálně vynechával a připsal si v tomhle směru i jeden rekord. S prvoligovým fotbalem navíc skončil v poměrně pozdním věku, a to i z dnešního pohledu: v devětatřiceti letech. V počtu ligových startů je pak u zdejších odchovanců mezi samotnou špičkou. Rostislav Václavíček tak nemohl chybět ani na letošních oslavách 115 let od založení klubu, přestože zdraví už mu neslouží tak jako kdysi. A na slavnostním galavečeru si převzal Cenu pro nejlepšího fotbalistu Prostějova v historii!* Co říkáte na ocenění, kdy jste se stal nejlepším hráčem Prostějova všech dob?
„Je to krásné. Zvlášť když je to navíc tak rozdělené, tedy na obranu, zálohu a útok. O to víc mě to těší.“
* Co myslíte, že u hlasujících rozhodlo?
„Asi lidi k tomu, aby pro mě hlasovali, přesvědčilo, že jsem v lize odehrál hodně zápasů, mám účast a navíc zlato z letních olympijských her a ještě k tomu 280 ligových utkání, které jsem odehrál v řadě, bez přerušení. Byla to tehdy šňůra trvající devět let.“

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar