Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Mít správné a pozitivní vzory hodné následování je pro mladé zvlášť v současné turbulentní době dvojnásob důležité. Tak to vnímá bývalý vynikající plavec Květoslav Svoboda, kterého Český olympijský výbor vybral jako ústřední osobnost Olympijského tréninku se sportovními hvězdami na ZŠ Plumlov.* Proč jste se vlastně do tohoto projektu zapojil?
„Když mě z Českého olympijského výboru s touhle nabídkou oslovili, neváhal jsem ani na chvilku. Vnímal jsem jako velkou čest, že se můžu na takové akci pro děti podílet a udělat školákům svým způsobem radost tím, že si užijí hezké sportovní dopoledne. Vznik Sazka Olympijského víceboje byl před několika lety skvělý nápad, jak podpořit sportování na školách. Coby hrdý Čech mám radost, že mohu přispět svou troškou do mlýna.“
* Zůstal jste i po skončení aktivní kariéry u plavání?
„Po pravdě jsem potřeboval z toho kolotoče na nějakou dobu utéct do jiných sfér, proto jsem se několik let pohyboval mimo plavání. Za určitou dobu mě to však začalo táhnout zpátky a nakonec jsem se stal trenérem mládeže ve znojemském plaveckém oddílu, ze kterého jsem sám vzešel. Tam se teď snažím novým adeptům tohoto krásného sportu předávat to, co mně kdysi dali moji vlastní trenéři. A snad možná i něco navíc.“ (úsměv)
* Co je podle vás nejdůležitější pro dnešní mladé sportovce?
„V první řadě určitě chuť ten který sport dělat, aby je to bavilo a dělalo radost. Potom touha se zlepšovat i vůle na sobě pracovat. Nejen v týmových sportech rozhodně přátelství a soudržnost s klubovými parťáky, hlavně v tréninkovém procesu. A samozřejmě bojovnost, bez té se neobejdete. Podstatné však je uvědomit si, že zdaleka ne každý musí nutně usilovat o kariéru vrcholového sportovce. Důležité je aspoň někdy se aktivně hýbat, udělat si sportováním radost. Věřím, že i takové jednorázové akce jako dnes můžou děti k pohybu přivést, motivovat.“
* Na který ze svých úspěchů nejraději vzpomínáte?
„Z dosažených výsledků nemám jeden jediný úplně nejvýš, ale samozřejmě největší hodnotu má pět stříbrných medailí plus dvě bronzové ze světových či evropských šampionátů v krátkém bazénu. Škoda že mi to nikdy nevyšlo aspoň na to jedno zlato, ovšem s tím už jsem se bez problémů vyrovnal. (smích) Obrovským zážitkem každopádně byla každá ze tří absolvovaných olympiád. A dělat vlajkonoše celé české výpravě v Aténách 2004? O tom se mi nikdy ani nesnilo, obrovská pocta!“
* Jaké si odnášíte dojmy z Olympijského tréninku v Plumlově?
„Musím říct, že zdejší školáci jsou opravdu šikovní a předvedli moc pěkné výkony. Věřím, že si tenhle den užili a odnesou si z něj pěkné vzpomínky. S kolegy jsme se snažili, aby si dobře zasportovali, zároveň se u toho pobavili. A mám pocit, že se to skutečně povedlo. Snad v dětech něco pozitivního z dneška zůstane, o to vlastně šlo.“


Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments