Příjemnou noc, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Roky školní docházky jsou ty tam. Přesto ale často nezapomenutelné. Týká se to i Ladislava Hynka, v současnosti náměstka hejtmana Olomouckého kraje pro oblast školství, v minulosti ale studenta Gymnázia Jiřího Wolkera. I dnes, po letech, na svá studentská léta politik vzpomíná. A vesměs v dobrém. Na oslavách gymnázia tedy ani on nemohl chybět. I když, jak přiznal, k nejlepším studentům tehdy nepatřil. A vysvětlil tuto skutečnost prozaicky: Tehdy byl na prvním místě fotbal, škola a studium s bídou na druhém.

* Gymnázium Jiřího Wolkera slaví 120. narozeniny, zřizovatelem školy je kraj. Vy jste tady právě za olomoucké hejtmanství, jste ale také bývalý student. Takže co popřejete gymnáziu?
„Tak samozřejmě se ve mně ty emoce různě mísí, protože jako student jsem absolvoval čtyřleté gymnázium. Byly to krásné studentské roky. A samozřejmě bych gymnáziu chtěl do dalších let popřát hodně nadaných studentů, hodně spokojených pedagogů, protože pokud oni budou spokojení, bude o to více kvalitních studentů a lepší výuka. Ke slavnostnímu večeru bych pak rád řekl, že smekám klobouk před tím, kdo tuto krásnou akci připravil. Mělo to náboj, mělo to krásnou atmosféru. Takže za mě to bylo moc hezké. Chtěl bych ještě jednou gymnáziu popřát mnoho a mnoho dlouhých let. Jsem velice rád, že jsem se této krásné akce mohl zúčastnit.“
* Kdybyste měl porovnat gymnázia v rámci Olomouckého kraje, jak si stojí to Wolkerovo? Jak je kvalitní?
„Tak podle mě jsou všechna gymnázia v kraji kvalitní, myslím si ale, že Gymnázium Jiřího Wolkera patří k těm vůbec nejlepším. I tím, že prostějovské gymnázium vychovává skvělé herce i sportovce, tak je to něco navíc v rámci společenského žebříčku. Myslím si, že ta kvalita je celkově vidět. Žáci to dokazují na všemožných olympiádách svými výsledky.“
* Byli zmiňovaní profesoři z let minulých, různé zážitky. Na závěr bych vás tedy chtěl poprosit, zda byste nedal k dobru nějakou vzpomínku...
(smích) „Jednou z nezapomenutelných akcí bylo, když jsme jeli poprvé jako kolektiv na lyžák do Jeseníků. Tam se tmelil kolektiv, byla to výborná akce, užili jsme si hodně srandy. To asi bylo to prvotní, co z nás udělalo velké kamarády, protože jsme pocházeli z celého okresu. A samozřejmě dělali jsme hodně lumpačin. Dodnes se v noci probouzím, když si vzpomenu na matiku a profesorku Dostálovou, s tím, že mám jít k tabuli.“ (směje se)

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments