Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Roky školní docházky jsou ty tam. Přesto ale často nezapomenutelné. Týká se to i Ladislava Hynka, v současnosti náměstka hejtmana Olomouckého kraje pro oblast školství, v minulosti ale studenta Gymnázia Jiřího Wolkera. I dnes, po letech, na svá studentská léta politik vzpomíná. A vesměs v dobrém. Na oslavách gymnázia tedy ani on nemohl chybět. I když, jak přiznal, k nejlepším studentům tehdy nepatřil. A vysvětlil tuto skutečnost prozaicky: Tehdy byl na prvním místě fotbal, škola a studium s bídou na druhém.

* Gymnázium Jiřího Wolkera slaví 120. narozeniny, zřizovatelem školy je kraj. Vy jste tady právě za olomoucké hejtmanství, jste ale také bývalý student. Takže co popřejete gymnáziu?
„Tak samozřejmě se ve mně ty emoce různě mísí, protože jako student jsem absolvoval čtyřleté gymnázium. Byly to krásné studentské roky. A samozřejmě bych gymnáziu chtěl do dalších let popřát hodně nadaných studentů, hodně spokojených pedagogů, protože pokud oni budou spokojení, bude o to více kvalitních studentů a lepší výuka. Ke slavnostnímu večeru bych pak rád řekl, že smekám klobouk před tím, kdo tuto krásnou akci připravil. Mělo to náboj, mělo to krásnou atmosféru. Takže za mě to bylo moc hezké. Chtěl bych ještě jednou gymnáziu popřát mnoho a mnoho dlouhých let. Jsem velice rád, že jsem se této krásné akce mohl zúčastnit.“
* Kdybyste měl porovnat gymnázia v rámci Olomouckého kraje, jak si stojí to Wolkerovo? Jak je kvalitní?
„Tak podle mě jsou všechna gymnázia v kraji kvalitní, myslím si ale, že Gymnázium Jiřího Wolkera patří k těm vůbec nejlepším. I tím, že prostějovské gymnázium vychovává skvělé herce i sportovce, tak je to něco navíc v rámci společenského žebříčku. Myslím si, že ta kvalita je celkově vidět. Žáci to dokazují na všemožných olympiádách svými výsledky.“
* Byli zmiňovaní profesoři z let minulých, různé zážitky. Na závěr bych vás tedy chtěl poprosit, zda byste nedal k dobru nějakou vzpomínku...
(smích) „Jednou z nezapomenutelných akcí bylo, když jsme jeli poprvé jako kolektiv na lyžák do Jeseníků. Tam se tmelil kolektiv, byla to výborná akce, užili jsme si hodně srandy. To asi bylo to prvotní, co z nás udělalo velké kamarády, protože jsme pocházeli z celého okresu. A samozřejmě dělali jsme hodně lumpačin. Dodnes se v noci probouzím, když si vzpomenu na matiku a profesorku Dostálovou, s tím, že mám jít k tabuli.“ (směje se)

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-