Dobré odpoledne, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Házenkářský klan Flajsarů z Prostějova je dobře znám. Jedním z mladých zástupců jeho další generace je osmnáctiletý Radek Flajsar, šikovné i důrazné křídlo. Odchovanec TJ Sokol Centrum Haná prošel všemi mládežnickými reprezentacemi ČR, už v minulé sezóně začal naskakovat za Nové Veselí do extraligy dospělých a momentálně je stabilním členem sestavy úspěšného klubu mezi tuzenskou elitou. Dokonce se zaskvěl i v evropském poháru a poté, co fandil svým někdejším parťákům v kosteleckém dresu, odpověděl na několik našich otázek.

* Loni jste nastupoval také za Sokol II Prostějov ve druhé lize mužů společně se strýcem Tomášem a bratrancem Jakubem. Jaké to bylo?
„Super. Se strejdou i Kubou jsme se rozhodli, že zkusíme pomoct Prostějovu, odkud pocházíme a kde odmala známe spoustu místních hráčů. Nastupovat všichni tři za jeden tým byla krásná a zajímavá zkušenost, taková třešnička na dortu. Myslím, že jsme si to v těch několika společných zápasech užili a Sokolu II to snad pomohlo.“
* Sledoval jste bitvu kosteleckého HK s Újezdem u Brna. Kolik z vašich bývalých spoluhráčů z Centra Haná teď vlastně za áčko Kostelce na Hané hraje?
„Dneska nastoupili čtyři, ještě další dva chyběli. Společně jsme toho odehráli odmalička spoustu díky Centru Haná, což je výborný společný projekt prostějovské a kostelecké házené. Na kluky se občas zajedu podívat a mám radost, když se jim daří.“
* Vy osobně jste se již prosadil do extraligového „A“-mužstva Nového Veselí. Kolik tam máte zápasového prostoru?
„Naskakovat jsem začal už během minulé sezóny, aspoň občas. V tomto ročníku mě naplno zařadili do kádru áčka, i když jsem ještě poslední rok starší dorostenec. Přesto pravidelně hraju všechny zápasy extraligy mužů s docela dobrou minutáží, za sedm dosavadních kol jsem dal nějakých deset gólů a myslím, že se mi poměrně daří. Z čehož mám samozřejmě radost.“
* Zazářil jste devíti vstřelenými brankami ve střetnutí evropského Challenge Cupu proti bulharské Dobrudži. Co říct k tomuhle povedenému mači?
„Určitě to bylo zatím mé nejlepší utkání mezi dospělými, takový dosavadní vrchol. Asi každý sportovec sní o vystoupeních na mezinárodní scéně, já jsem to rozhodně vždycky chtěl jednou dotáhnout do národní reprezentace i evropských pohárů. Na Challenge Cup jsem se tedy moc těšil, navíc šlo o premiéru Nového Veselí v pohárové Evropě. Dopadlo to skvěle pro mančaft i pro mě, takže paráda.“
* Jaké osobní cíle v házenkářské kariéře si před sebe stavíte?
„Teď se chci v první řadě víc zabydlet v extraligovém „A“-týmu Nového Veselí, postupně mu být co nejplatnějším hráčem. A do budoucna bych se rád dostal do ciziny na nějaké zahraniční angažmá. Odmalička sním o Německu, v ideálním případě včetně Ligy mistrů. A k tomu mužská reprezentace České republiky. Vím, že plány nemám zrovna malé. (smích) A je jasné, že takhle moc se prosadit bude strašně těžké. Ale taky věřím, že když budu fakt hrozně makat, tak se to může povést.“

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-