Dobré ráno, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Házenkářský klan Flajsarů z Prostějova je dobře znám. Jedním z mladých zástupců jeho další generace je osmnáctiletý Radek Flajsar, šikovné i důrazné křídlo. Odchovanec TJ Sokol Centrum Haná prošel všemi mládežnickými reprezentacemi ČR, už v minulé sezóně začal naskakovat za Nové Veselí do extraligy dospělých a momentálně je stabilním členem sestavy úspěšného klubu mezi tuzenskou elitou. Dokonce se zaskvěl i v evropském poháru a poté, co fandil svým někdejším parťákům v kosteleckém dresu, odpověděl na několik našich otázek.

* Loni jste nastupoval také za Sokol II Prostějov ve druhé lize mužů společně se strýcem Tomášem a bratrancem Jakubem. Jaké to bylo?
„Super. Se strejdou i Kubou jsme se rozhodli, že zkusíme pomoct Prostějovu, odkud pocházíme a kde odmala známe spoustu místních hráčů. Nastupovat všichni tři za jeden tým byla krásná a zajímavá zkušenost, taková třešnička na dortu. Myslím, že jsme si to v těch několika společných zápasech užili a Sokolu II to snad pomohlo.“
* Sledoval jste bitvu kosteleckého HK s Újezdem u Brna. Kolik z vašich bývalých spoluhráčů z Centra Haná teď vlastně za áčko Kostelce na Hané hraje?
„Dneska nastoupili čtyři, ještě další dva chyběli. Společně jsme toho odehráli odmalička spoustu díky Centru Haná, což je výborný společný projekt prostějovské a kostelecké házené. Na kluky se občas zajedu podívat a mám radost, když se jim daří.“
* Vy osobně jste se již prosadil do extraligového „A“-mužstva Nového Veselí. Kolik tam máte zápasového prostoru?
„Naskakovat jsem začal už během minulé sezóny, aspoň občas. V tomto ročníku mě naplno zařadili do kádru áčka, i když jsem ještě poslední rok starší dorostenec. Přesto pravidelně hraju všechny zápasy extraligy mužů s docela dobrou minutáží, za sedm dosavadních kol jsem dal nějakých deset gólů a myslím, že se mi poměrně daří. Z čehož mám samozřejmě radost.“
* Zazářil jste devíti vstřelenými brankami ve střetnutí evropského Challenge Cupu proti bulharské Dobrudži. Co říct k tomuhle povedenému mači?
„Určitě to bylo zatím mé nejlepší utkání mezi dospělými, takový dosavadní vrchol. Asi každý sportovec sní o vystoupeních na mezinárodní scéně, já jsem to rozhodně vždycky chtěl jednou dotáhnout do národní reprezentace i evropských pohárů. Na Challenge Cup jsem se tedy moc těšil, navíc šlo o premiéru Nového Veselí v pohárové Evropě. Dopadlo to skvěle pro mančaft i pro mě, takže paráda.“
* Jaké osobní cíle v házenkářské kariéře si před sebe stavíte?
„Teď se chci v první řadě víc zabydlet v extraligovém „A“-týmu Nového Veselí, postupně mu být co nejplatnějším hráčem. A do budoucna bych se rád dostal do ciziny na nějaké zahraniční angažmá. Odmalička sním o Německu, v ideálním případě včetně Ligy mistrů. A k tomu mužská reprezentace České republiky. Vím, že plány nemám zrovna malé. (smích) A je jasné, že takhle moc se prosadit bude strašně těžké. Ale taky věřím, že když budu fakt hrozně makat, tak se to může povést.“

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments