Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak Večerník informoval již v minulém vydání, mezi pejskaři to vře. Důvodem jsou postřiky trávníků v Prostějově. Mnozí chodci už se ve městě jistě setkali s cedulkami upozorňujícími na chemicky ošetřenou veřejnou zeleň. V akci byl přitom třeba Roundup, glyfosát, který mají někteří odborníci za škodlivý, dále také Tartan, další přípravek na hubení plevele. Výsledkem všeho je petice, která požaduje zvážení alternativ v oblasti ošetřování zeleně a ničení plevele. Stojí za ní Jana Jílková (na snímku), která se už obrátila na prostějovský magistrát, kam v příštích dnech doručí petici s podpisy dalších nespokojených občanů.

* Zajímalo by mě, kdy jste se poprvé s Roundupem setkala?
„Situaci jsem začala sledovat letos na jaře. Potom se objevovaly další případy. Sama mám pejska a také dvě děti. Začala jsem zjišťovat, proč se plevel a veřejná zeleň v Prostějově ošetřují právě tímto nebezpečným způsobem.“
* Co vás vedlo k tomu, abyste se o problematiku více zajímala?
„Množící se případy, kdy si lidé stěžovali na zdravotní komplikace u psů a někteří lidé na ekzémy. Veterinární lékaři pak poukazovali, že je to velmi nebezpečné a žádali magistrát, aby v tomto konání nadále nepokračoval. A v neposlední řadě právě fakt, že se v tomto trendu pokračuje, a nadále se stříká a stříká. Na místa, kde žádný plevel nebují nebo tam, kde by stačilo ohnout hřbet, se aplikují zdraví škodlivé látky. Mám pocit, že město chce vystříkat všechny své zásoby do té doby, než se tyto látky zakážou.“

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments