Dobré ráno, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O tom, že marketing je věda a umění seznamuje studenty v hodinách od roku 1998. Před třemi lety převzal po Václavu Křupkovi na Střední škole podnikání a obchodu v Prostějově ředitelství. Marek Moudrý (na snímku) vystudoval ekonomii a management na Fakultě sociálně ekonomické UJEP v Ústí nad Labem. Odborně se kromě marketingu zabývá také fungováním Evropské unie. Studenty s tímto nadnárodním sdružením seznamuje v rámci předmětu Legislativa a podnikání v EU. Je autorem učebnice Základy marketingu a publikace Evropská unie v kostce. Mezi jeho koníčky patří historie, cestování, turistika a nordicwalking. „Přál bych si, aby absolventem naší školy byl nejen člověk vzdělaný ve svém oboru, ale také osobnost v pravém slova smyslu. Proto se u nás snažíme každého studenta co nejlépe poznat a rozvinout jeho schopnosti a vlohy a být mu inspirativními průvodci na cestě za vysněným cílem,“ říká ředitel SOŠPO Prostějov, se kterým jsme hovořili nejen o vzdělávací nabídce pro příští školní rok 2020/2021.* Kdybyste měl vyhodnotit loňský rok. O která zaměření byl největší zájem?
„S loňskými přijímacími zkouškami jsem spokojen. Otevřeli jsme dvě třídy kombinované ze všech vzdělávacích programů. Tradičně největší je zájem o Sportovní management, výrazný nárůst zaznamenal i Mezinárodní obchod a projektové řízení. Nadregionálním zaměřením jsou pak Marketingové komunikace a žurnalistika. Zde je devadesát procent studentů mimoprostějovských.“
* Jaké novinky připravila vaše škola pro současné „deváťáky“?
„Letošní rok jsme naši vzdělávací nabídku rozšířili o nové zaměření a jeden obor jsme inovovali. Nabízíme pět zaměření a myslím si, že každé z nich je svým způsobem jedinečné. Již pětadvacet let působíme v oblasti cestovního ruchu. Naši studenti se věnují průvodcování a pro Prostějov také realizujeme průvodcovskou službu o letních prázdninách. Letos jsme se rozhodli tento obor zatraktivnit a doplnili ho o profilaci na wellness služby. Stále se však jedná o marketing turismu, v rámci kterého studenty připravujeme v oblasti poskytování a propagace služeb. Studenti se naučí vykonávat průvodcovskou činnost, tvořit itinerář zájezdu a turistický produkt. Získají schopnosti orientovat se v geografii cestovního ruchu a dokáží uplatnit nástroje marketingového mixu v cestovním ruchu. Nově se také naučí chápat wellness jako cestu ke zdraví duše i těla a dokáží se orientovat v jednotlivých wellness programech.“
* A tím novým zaměřením je ...?
„Nově jsme do vzdělávací nabídky zařadili zaměření Animátor volného času. Vzdělávací program připravuje studenty v oblasti poskytování služeb v cestovním ruchu se zaměřením na animátorskou činnost. Studenti se naučí vykonávat animátorskou činnost, vytvořit a realizovat animátorský produkt. Naučí se chápat animátorskou činnost jako způsob aktivního využití volného času, naučí se orientovat v organizacích zabývajících se volným časem a vykonávání různých aktivit.“
* Vskutku zajímavé zaměření. Jak to máte zařízeno s praxí?
„V oblasti výuky spolupracujeme s organizacemi zabývajícími se danou oblastí. Partnerství jsme navázali například s agenturou Tapaza, která je veřejnosti známá jako poskytovatel letních táborů a dalších aktivit pro děti. Spolupracujeme také například s GM5 nebo agenturou Dobrodružná Morava. Studenti mají možnost získat odbornou praxi v oblasti zprostředkování firemních programů, teambuildingových akcí, letních táborů, ozdravných pobytů a volnočasových aktivit dětí a mládeže. Studenti se těmto aktivitám věnují během celého školního roku, pomáhají například Mateřskému centru, Sportcentru nebo zámku Plumlov s organizováním různých akcí.“
* A co Sportovní management?
„Těší mě, že si našel své místo ve vzdělávací soustavě Olomouckého kraje. Vzdělávací program je určen všem bez ohledu na sportovní odvětví a výkonnostní úroveň. Studium vede k rozvoji profesní přípravy ve všech sportovních disciplínách a k orientaci v oblasti managementu sportovních klubů a zařízení. Tento obor u nás studují tenisté, fotbalisté, hokejisté, atleti, volejbalistky a sportovci z tradičních i netradičních sportů.“
* Dosahují vaši studenti úspěchů ve sportech, kterým se věnují?
„Ano, a jsem za to rád. Nemají to vůbec jednoduché. Musí skloubit studium a náročnou sportovní přípravu. Máme ve škole mistry republiky v boxu, judu nebo třeba dráhové cyklistice. Za všechny bych zmínil tři studenty, na které jsme opravdu hrdí. Matyáš Zapletal je druhým nejlépe umístěným Čechem na světovém golfovém žebříčku WAGR. David Píchal je talentovaný fotbalista, hráč 1.SK Prostějov a člen mládežnické reprezentace. Alena Pěčková je talentovanou fotbalistkou, hraje za 1.FC Slovácko a je také členkou národního výběru.“
* Na začátku jste zmínil Mezinárodní obchod. Čím je tento obor zajímavý?
„Studium mezinárodního obchodu a projektového řízení má na naší škole dlouhodobou tradici a je to jediné studium svého druhu v Olomouckém kraji. Naše škola byla první v České republice, která zavedla do výuky projektový management i zaměření na legislativu a podnikání v Evropské unii. Studenti se v tomto oboru naučí základním znalostem při mezinárodním obchodování a sestavování kupních smluv. Pochopí problematiku strukturálních fondů EU a čerpání dotací, dokáží realizovat, monitorovat a kontrolovat projektový cyklus. Získají schopnosti orientovat se v dokumentech a směrnicích EU a ve fungování základních orgánů EU.“
* Víme, že jste školou, která studentům umožňuje navštívit sídlo Evropského parlamentu.
„Ano, v rámci výuky se každý student tohoto vzdělávacího programu zúčastní studijní cesty do sídla Evropského parlamentu. Tento zájezd je pro naše studenty zcela zdarma. V jeho rámci navštíví budovu Evropského parlamentu, zhlédnou jednání poslanců a zúčastní se přednášky o fungování tohoto zákonodárného orgánu EU. Mají také možnost prohlídky hlavních památek Štrasburku nebo Bruselu a blízkého okolí. Studijní cesty organizujeme ve spolupráci s europoslanci. Dosud se nám podařilo vyvézt více než půldruhou stovku studentů školy.“


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments