Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V posledních vydáních se Večerník vícekrát zabýval dopravní problematikou v Prostějově. Vyšly totiž najevo různé problémy v souvislosti s již naplánovanou výstavbou rondelu na křižovatce ulic Vápenice a Olomoucká, s následnými investicemi po dokončení severního obchvatu, rekonstrukcí vozovky na Vápenici a mnoha dalšími záležitostmi. Nyní se Večerník v exkluzivním dvojrozhovoru s prostějovskými náměstky primátora Jiřím Rozehnalem a Alenou Raškovou zeptal na aktuální vývoj v dopravních investicích v Prostějově.
* Pane náměstku, je logické, že Prostějov v nejbližších dvou letech čekají významné dopravní investice a není možné paralyzovat město, jak jste zdůraznil na nedávné tiskové konferenci rady města. Bude přesto město alespoň pokračovat v přípravách a doplnění projektu na rondel v křižovatce Vápenice – Olomoucká?
JIŘÍ ROZEHNAL: „Na projektu se bude dále pracovat ve spolupráci s dotčenými orgány státní správy, nic se nezrušilo. Jen se musí pracovat koncepčně a postupně s minimálním dopadem na omezení dopravy v Prostějově.“
* Před časem jste řekl, že mnohem důležitější je v tuto chvíli rondel v Olomoucké ulici u Držovic, a to v souvislosti s výstavbou severního obchvatu. Jakým způsobem hodláte tento rondel upravovat, a vytváří se v tomto směru už nějaký projekt?
JIŘÍ ROZEHNAL: „Kruhový objezd Olomoucká – Konečná je nedílnou a strategickou součástí budování severního obchvatu, dnes má pět napojených komunikaci a šestá je povolena. Vzhledem k očekávánému zvýšení zatíženosti je zkapacitnění objezdu nutností. V této záležitosti jsme jednali a jednáme s Olomouckým krajem a projekt se již společně připravuje tak, aby byl součástí realizace severního obchvatu.“
* Jakmile bude severní obchvat dokončen, co se bude dít dál? Je v plánu nějaké další řešení ohledně návaznosti na tuto komunikaci směrem přes Tichou ulici s výjezdem u rondelu u Domamyslic? Vytváří město už také nějaký projekt, jak severní obchvat protáhnout dál?
ALENA RAŠKOVÁ: „V této záležitosti stejně tak jako v té předešlé spolupracujeme s Olomouckým krajem a připravujeme na tento rok vypracování studie takzvaného severozápadního kvadrantu, jejímž cílem je nalézt optimální spojení směrem od Mostkovic k severnímu obchvatu.“
* Stále se podle našich informací počítá s výstavbou dvou rondelů na Poděbradově náměstí. Nemáte ale obavy, že již sedm let starý projekt bude zastaralý? Nebude muset v případě výstavby dojít k nějaké aktualizaci a dalším novým povolením?
ALENA RAŠKOVÁ: „Vzhledem k Olomouckým krajem chystané rekonstrukci silnice z Dubu na Moravě až po Wolkerovu ulici v Prostějově a její plánované etapizaci, jejíž definitivní podoba není vzhledem k právě probíhajícímu výběrovému řízení známa, jsme připraveni souběžně s přípravou rekonstrukce ulice Wolkerova řešit Poděbradovo náměstí včetně všech administrativně správních činností.“
* V souvislosti s výstavbou rondelu na křižovatce ulic Olomoucká a Vápenice se počítalo i s tím, že by se zároveň provedla rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici. Počítáte alespoň s touto investicí nějak zvlášť?
JIŘÍ ROZEHNAL: „Opravu povrchu ulice Vápenice po celé délce připravuje Správa silnic Olomouckého kraje, s jejímiž příslušnými pracovníky jsem jednal minulý týden.“
* Je město v budoucnu připraveno řešit případnou okružní křižovatku u hudební školy na křižovatce Plumlovská, Palackého a Blahoslavova?
ALENA RAŠKOVÁ: „Rekonstrukce křižovatky proběhla v souvislosti s rekonstrukcí ulice Plumlovská a části ulice Blahoslavova, nicméně v budoucnu v souvislosti s koncepcí dopravy v Prostějově se k této křižovatce vrátíme, byť třeba jako poslední.“
* Dovolte poslední otázku, jakým způsobem bude město řešit křižovatku na náměstí Padlých hrdinů (Vrahovická – Českobratrská) v souvislosti s rekonstrukcí Vrahovické ulice?
JIŘÍ ROZEHNAL: „Poslední navržené řešení nebylo schváleno dotčenými orgány státní správy a budeme v této věci nadále jednat, třebas i za cenu hledání jiného řešení.“

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar