Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Začátek nové sezóny byl jakýmsi restartem i pro něj. Lubomír Machynek (na snímku) totiž na podzim do zápasů nezasáhl, po závažném zranění z května 2019 začal pozvolna trénovat. Hráč, který obvykle hrával na pravém beku, se vlivem okolností musel přeškolit na stopera. Zjišťovali jsme, jak to fungovalo s novým parťákem Danielem Bialkem a jak mu sedí styl nového trenéra.

* Proti Ústí nad Labem jste nastoupil po tři čtvrtě roce nucené absence, navíc na postu, kde nejste úplně „doma“. Jak jste se v utkání cítil?
„Bylo mi to řečeno už na konci předešlé sezóny, že budu zkoušený na postu stopera. Měl jsem příležitost se té šance chytnout nebo ji nechat proklouznout mezi prsty. V zimě jsem na tomto postu opravdu nastupoval a jsem rád, že mi trenér dal dnes příležitost. Mrzí mě situace u vyrovnávací branky, protože to jde za mnou. Doufám, že nebudeme prohrávat a uděláme nějakou vítěznou vlnu.“
* Nastoupili jste na důležitých postech s Danielem Bialkem jako v podstatě dva nováčci, jak jste se sehráli, jak to mezi vámi fungovalo?
„Na sehrání jsme měli šest sedm zápasů. Daniel je silný ve vzduchu, hraje dobře nohama, takže to nebyl problém. Hlavně je čistokrevný stoper, nikdy nehrál na jiném místě. Vzájemně se snažíme si pomáhat, myslím, že to víceméně fungovalo. Soupeř neměl velké příležitosti k zakončení.“
* V klubu jste už zažil několik trenérů, co nového vaším pohledem přinesl do týmu trenér Šustr?
„Trenér po nás chce hrát hodně fotbalově, hodně běhavý fotbal, aktivní a odvážný. Každý trenér má svůj osobitý přístup, mně se třeba hodně líbí ten, který nastavil trenér Šustr. Myslím si, že je mi to vlastní, takový běžecký náročný fotbal. Myslím, že by to v lize mohlo nést své ovoce.“
* O víkendu vás čekají Pardubice v jejich prostředí, kterým se podzimní část náramně povedla a vyhráli i první jarní zápas. Jak vidíte vaše šance s tímto soupeřem?
„Pardubice chytily na podzim úžasnou šňůru, ale myslím si, že druhá polovina soutěže je úplně něco jiného. Nemusí se jim úplně povést vstup do soutěže a nikde není psané, že bychom s nimi nemohli bodovat. Já bych se toho nebál a jel tam s tím, že si klidně můžeme odvézt body.“ (úsměv)

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar