Dobré dopoledne, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Střízlivýma očima informovaného realisty nahlíží na současnou vážnou situaci s šířením koronaviru trenér házenkářů TJ Sokol II Prostějov Tomáš Černíček (na snímku). Se svými svěřenci momentálně nehraje zápasy ani netrénuje, místo toho sleduje výjimečné dění v České republice i ve světě. A jako všichni čeká, co přijde dál. Zároveň je rád, že se z dovolenkové lyžovačky před polovinou února v italských horách vrátil zdravý a že si COVID-19 nepřivezla domů ani jeho dcera z nedávného pobytu v Thajsku.

 

* Jak jste to ve vašem druholigovém týmu měli a aktuálně máte s přípravou?
„Naposledy jsme trénovali v pátek šestého března. Následný víkend jsme měli ve druhé lize mužů volný los a tím pádem bez utkání, načež mi zatelefonoval ředitel RG a ZŠ města Prostějova, že se od nového týdne zavírají školy. A tím pádem nebudeme mít přístup do haly, čímž jakákoliv naše příprava skončila. My jsme se po pravdě na trénincích těžko scházeli i za normální situace, natož teď v současných mimořádných podmínkách po vyhlášení nouzového stavu. Proto žádnou společnou přípravu mimo halu neorganizujeme. Kdo si chce jít zaběhat, zacvičit či zastřílet na bránu individuálně, ten klidně podle svých možností může – jako kdykoliv dříve. Ale momentálně má stejně každý jiné starosti a myšlenky upřené na zdraví své i celé rodiny.“
* Co si myslíte o případném pokračování soutěže po 10. dubnu, o osudu tohoto soutěžního ročníku?
„Na osmdesát procent si myslím, že už je po sezóně. Hrát se nebude minimálně do toho desátého dubna a zrovna v případě naší v podstatě amatérské soutěže si moc nedokážu představit, jak bychom pak nahrazovali odložené termíny dohrávanými zápasy v týdnu. Například my máme problémy dát dohromady sestavu o víkendu, natož třeba několik střed po sobě, kdy spousta kluků je mimo kvůli práci nebo škole. Navíc se dá podle dosavadního vývoje i všech dostupných informací ohledně koronaviru odhadnout, že pandemie tak rychle neustoupí, aby se mohlo během dubna začít hrát. Samozřejmě bych si to moc přál jako každý, ale v tomhle jsem realista. A většina odborníků spíš očekává, že koronavirus v České republice teď bude záležitostí minimálně řady týdnů, spíš i několika měsíců možná do začátku léta. Své soutěže mezitím už předčasně ukončily mnohem větší a ekonomicky důležitější sporty než házená, takže z mého pohledu se dá totéž očekávat i v našem odvětví. Český házenkářský svaz zatím čeká na další vývoj, ale myslím si, že dohrání sezóny není pravděpodobné.“
* Jak obecně vnímáte současnou zdravotní i celkovou situaci? Nemáte obavy, či dokonce strach?
„Na vše se dívám s nadhledem, podle mě je důležité zachovat chladnou hlavu a hlavně nepropadat panice. Což pochopitelně ne každý za současné mimořádné situace dokáže, záleží na povaze každého člověka. V každém případě to teď není pro nikoho jednoduché, všichni si musíme zvykat na odlišné životní podmínky mimo obvyklý komfort. A nejhůř na tom samozřejmě jsou nakažení, především ti s vážnými zdravotními problémy. V některých zemích je situace opravdu kritická, proto naprosto chápu razantní opatření české vlády, aby se šíření koronaviru co nejvíc zamezilo. Hned a úplně to logicky nejde, ale musíme věřit, že i prostřednictvím nepopulárních kroků se nákazu podaří v České republice udržet pod kontrolou. Nezbývá než čekat, co přijde a podle toho se průběžně zařizovat.“
* Vy jste byl před více než měsícem lyžovat v momentálně těžce zasažené Itálii, že?
„Ano, ale bylo to naštěstí týden nebo deset dnů předtím, než se tam pandemie koronaviru rozjela. Tehdy před půlkou února byl na severu Itálie ještě úplný klid a vůbec by nás nenapadlo, že zrovna tahle země se během tak krátké doby stane natolik vážným ohniskem nákazy. My jsme se domů vrátili úplně v pořádku. A naštěstí se nenakazila ani dcera v Thajsku, kde před nedávnem pobývala. Z toho jsme měli větší strach, ovšem koronavirus tam nechytila. Celá rodina si samozřejmě oddechla.“ (pousměje se)

 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar