Dobrý večer, dnes je pondělí 1.6.2020
svátek slaví Laura,
zítra Jarmil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První rok v roli šéftrenéra mládeže volejbalového oddílu VK Prostějov má za sebou Aleš Novák (na snímku). Začátky po jeho příchodu nebyly vůbec jednoduché, závěr sezóny pro změnu ovlivnilo její předčasné „koronavirové“ ukončení. Navzdory složité momentální situaci však má zkušený i úspěšný lodivod vesměs důvody ke spokojenosti.

* Při hodnocení začněme juniorkami. Postoupí tedy nakonec do extraligy?
„Ano, tuhle informaci mohu potvrdit, bylo o tom definitivně rozhodnuto. My jsme pro postup udělali maximum, když tým po slabším vstupu do první ligy U19 poctivě pracoval, a navíc se nám ho dařilo průběžně posilovat. Díky tomu jsme bez problémů prošli ze základní části do finálové skupiny nadstavby, tam dominovali a z prvního místa měli výhodnou výchozí pozici pro úvodní fázi kvalifikace o extraligu. I tu se nám povedlo proti Kralupům docela bezpečně zvládnout, načež rozhodující kvalifikační turnaj znemožnila nákaza Covid-19. Do nejvyšší juniorské soutěže ale půjdou všechny tři prvoligové vítězky, tím pádem jsme splnili nejdůležitější cíl tohoto ročníku. Poděkování patří všem hráčkám včetně tří klíčových posil Adély Benediktové, Kylie Neuschaeferové i Petry Kožouškové. A hrozně moc pomohla nahrávačka Klára Dvořáčková, jinak už členka prostějovského áčka žen.“
* Výborně dopadly i kadetky, že?
„Souhlasím, byť také v jejich případě nebyl úvod sezóny vůbec jednoduchý. Holky musely makat a každodenním tréninkem jít za svým zlepšováním, což se naštěstí dařilo. A postupně z toho vyplynuly i příznivější výsledky v extralize U17. Proto jsme nejprve vybojovali čtvrté místo v základní skupině B, tím prostřední čtyřku pro úvodní kolo nadstavbové části. Během ní probíhal vyrovnaný boj mezi námi a Plzní o šestou příčku znamenající postup do závěrečného Final Six. Jak by dopadl, se už nedozvíme, každopádně tohle umístění je velice dobré a odpovídá reálným možnostem mančaftu.“
* Co říct k žákovským kategoriím?
„Starší žákyně skončily v obou svých soutěžích kousek za pozicemi, které chtěly obsadit a na něž podle mého názoru výkonnostně měly. V Českém poháru U15 byla cílem elitní osmička a náš tým by pravděpodobně zůstal desátý, v krajském přeboru U15 by z toho byl skoro jistě třetí post. Proto by děvčata těsně nepostoupila do kvalifikace o mistrovství republiky, jenže koronavirus vrcholné turnaje stejně zrušil, tudíž jsme shodou okolností vlastně o nic nepřišli. Co se týče mladších žákyň, podstatný je u nich – stejně jako v přípravce – správný rozvoj veškerých volejbalových dovedností bez ohledu na výsledky. I tak se holky v krajském přeboru U13 viditelně zlepšovaly, takže další příznivá zpráva.“
* Jak byste se celkově ohlédl za svou první sezónou v prostějovských službách?
„Z mé strany spokojenost. Jak už jsem řekl, povedlo se splnit všechny dílčí cíle v čele s tím klíčovým, tedy vrátit juniorky do extraligy. Navíc jsme hodně zapracovali na systému péče o volejbalové naděje, nastavení lepších podmínek i celkově kvalitnějšího fungování mládeže VK Prostějov. Připadá mi, že také samotné holky berou tuhle cestu za svou. Navíc průběžně doplňujeme trenérský štáb o hráčky, které z nějakých důvodů nepokračují v aktivní kariéře. Pevně věřím, že jdeme správným směrem, ačkoliv nás i dál čeká hromada práce.“
* Co momentální situace v souvislosti s šířící se pandemií nákazy?
„Žádná společná příprava samozřejmě neprobíhá, ale na tom jsou teď v České republice stejně všichni sportovci. My jsme každé naší hráčce veškerých věkových kategorií poslali individuální tréninkové plány, nabádáme je k jejich plnění. A předpokládám, že aspoň něco většina holek určitě dělá, trocha pohybu jedině pomáhá vydržet ten permanentní pobyt doma.“
* A jak dál?
„Musíme počkat, až přestanou platit současná přísná opatření a bude možné se znovu scházet ve větším počtu osob. Pak mám v plánu okamžitě zahájit přípravu na příští sezónu. Rozdíl bude jen v tom, že obvyklá letní pauza proběhne již na jaře a potrvá déle než obvykle. Což ale nevnímám jako nějaký zásadní problém. Prostě do toho postupně zase najedeme, komplexně se nachystáme na další ročník. Ten bude náročný, proto se snažím už teď dělat na posílení hráčských kádrů.“

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments