Dobrý večer, dnes je pondělí 1.6.2020
svátek slaví Laura,
zítra Jarmil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jednu ztrátu za druhou nyní počítá město a jím řízené kulturní či společenské organizace. Od začátku nouzového stavu musely být odloženy (v tom lepším případě) i zrušeny (v tom horším) akce, které byly na programu během března a dubna. Přestalo hrát kino, divadlo a magistrát musel „odpískat“ také zahájení oslav 630. výročí založení Prostějova. A po dlouhých desetiletích je vážně ohrožen i tradiční Wolkrův Prostějov. Nejen o tom hovořila náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová.

* Jak funguje jednání o kulturních a společenských akcích pořádaných městskými organizacemi během nouzovém stavu v době pandemie?
„Během období karantény se pracovníci Kulturního klubu Duha usilovně snaží o to, aby většina akcí proběhla v náhradních termínech. Rozjelo se tedy rozsáhlé jednání s účinkujícími, umělci a spolupořadateli, které však značně komplikuje neustále nejistá situace ohledně viru COVID-19. Pracuje se na dodatcích ke stávajícím smlouvám s umělci, potažmo na jejich zrušení, promýšlí se různé alternativy programu s potenciálem operativně reagovat na nastalou situaci. Podobná situace je i v městském divadle, kdy se žhaví dráty pro nalezení nových termínů domluvených divadelních představení, kino Metro 70 pracovalo na projektu Spolu doma v kině, městská knihovna se zabývá revizí knižního fondu.“
* Můžete být konkrétní? Které akce města musely být zrušeny a které byly odloženy na pozdější termín?
„Kulturnímu klubu Duha mělo od března začít to nejplodnější období. Byl připraven nabitý program, který bohužel nemohl být kvůli mimořádnému nařízení vlády uskutečněn. Jedná se především o krajské přehlídky scénického tance, krajská kola Wolkrova Prostějova a Mladé scény, krajské kolo soutěže O hanáckyho kohóta, pokračovací taneční kurzy se závěrečným večerem, nový projekt Vynášení smrtky, koncert skupiny Nezmaři, Oslavy 630 let povýšení Prostějova na město a další. Také musel úplně skončit program divadel pro školky a školy Duhová kulička, skončilo veškeré promítání kina i programy pro seniory a výstavy. Nešlo provádět ani agendu Vítání občánků a agendu Jubilantů města. Poprvé za dvaašedesát let je vážně ohrožen i celostátní festival Wolkrův Prostějov. Divadelní představení byla v městském divadle zcela zrušena, kino ‚hraje‘ pouze na internetu.“
* Co byste chtěla vzkázat občanům?
„V době virové pandemie se potěšme alespoň krásnými rozkvetlými stromy a květinovými záhony a věřme, že na podzim již tuto nelehkou situaci budeme mít za sebou, budeme se opět těšit ve společnosti koncertními vystoupeními, vernisážemi a vítat se podáním ruky a obětím. Moc se na to těším.“

 

19 krona liaticka

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments