Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předčasně odpískaná sezóna 2019/2020 je nezvratnou minulostí také pro florbalisty SK K2 Prostějov. Úplný konec to pak – alespoň dočasně - znamenalo pro ženské družstvo, které už dál nebude pokračovat. Do dalšího ročníku tak oddíl vstoupí se dvěma mužskými týmy a sedmi mládežnickými. Velmi úspěšnou sezónu zažili junioři, u kterých se čeká, jak se dokáží prosadit do ‚A‘-mužstvaְ, které se v loňské sezóně drželo ve své divizi v klidných vodách. Plány florbalové ekipy nám přiblížil sportovní manažer klubu Radek Pařenica.

* Začněme aktualitou. Oproti loňskému ročníku jste do nové sezóny přihlásili o dvě výběry méně, chybí však přípravka a ženský tým. Z jakého důvodu?
„U přípravek je situace taková, že tam máme hodně kluků předškolního věku a Nábory u nás probíhají až do prosince. Na spoustě turnajů se navíc hraje na dvě hřiště, takže kluků může jezdit dvacet a jedno družstvo stačí. Tam problém není. Co se týče žen, ty jdou trošku mimo mě, abych se přiznal. Vše jsme nechávali na trenérce. Loňský ročník jich ovšem bylo maximálně kolem deseti holek, což je na soutěž málo. Dalším faktorem je jistě také to, že v kraji je obecně málo ženských týmů (Olomouc, Přerov, Hranice - pozn.red.), holky musely jezdit až do Ostravy. Příští ročník jsme tak museli odpískat. Jsem pesimistou, že bychom to znovu nastartovali, protože nám chybí holky i v mládeži, které by to časem doplnily. Celkově mě ale trápí daleko více věcí...“
* Můžete být konkrétní?
„Celkově to, jakým způsobem veškeré sportování u nás momentálně je. Spousty mladých kluků se musíte doprošovat, aby se vůbec hýbali, to je prostě špatně. Jen u florbalu se pořád bavíme, jak chceme dohnat severské velmoci, ale podle mě se stále vzdalujeme. Co si budeme nalhávat. Ve Švédsku se mládež povinně věnuje dvěma sportům, zatímco u nás nechodí spousta dětí ani na tělocvik! To se pak projeví úplně na všem a bude to problém, i co se týče zdraví.“

 

 

 

 

 

 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-