Dobré ráno, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Necelý měsíc zbývá do plánovaného startu UNIQA extraligy ČR 2020/2021 a tím i do soutěžního začátku nové sezóny prostějovských volejbalistek. Sportovní ředitel VK Miroslav Čada (na snímku) sledoval páteční losování nadcházejícího ročníku evropských pohárů v Lucemburku, průběžně pozoruje pokračující přípravu žen vékáčka. A po dlouhé pauze se už moc těší na mistrovské boje s logickým přáním, aby jejich průběh výrazněji nenarušil koronavirus.

* Co říkáte na los Challenge Cupu?
„Z mého pohledu můžeme být určitě spokojení. Díky vysokému bodovému koeficientu jsme se dostali mezi pět nasazených klubů, které mají v prvním kole volno a tím pádem přímo postupují do osmifinále. Tuhle výhodu jsme si vybojovali svými dobrými výsledky v pohárové Evropě za předchozí roky, kdy jsme dlouho působili v elitní Lize mistryň a poslední dvě sezóny v CEV Cupu. Samozřejmě pomohl i poměrně dobrý koeficient České republiky. V každém případě můžeme být s ohledem na současnou nejistou dobu rádi, že aspoň jeden postup máme už předem v kapse.“
* Půjde projít přes osmifinálového protivníka?
„To se takhle dlouho dopředu složitě odhaduje. Narazíme na lepšího z dvojice Dinamo Bukurešť – FC Porto, osobně bych to viděl spíš na Rumunky. Tamní ženský volejbal je silnější než portugalský, ale nejvíc pochopitelně záleží na složení hráčského kádru konkrétního soupeře, jeho volejbalových kvalitách. A na zjištění všech potřebných informací budeme mít spoustu času, osmifinále Vyzývacího poháru je na programu až během prosince. Ovšem Dinamo patřilo v posledních letech mezi tři nejlepší rumunské kluby, tudíž favoritem při předpokládaném postupu přes Porto bude spíš Bukurešť. My však do vzájemných soubojů půjdeme s otevřeným hledím, rozhodně se o to porveme. Účast ve čtvrtfinále Challenge Cupu by totiž znamenala zajímavý úspěch.“
* Jak z vašeho pohledu probíhá příprava „A“-družstva žen VK?
„Hlavní trenér Luboš Petráš vede tým velice dobře, o to nemám vůbec obavy. Důležité je, že mančaft pracuje od druhého týdne společných tréninků skoro celý pohromadě s výjimkou Terky Balákové věnující se ještě beachvolejbalu. Všechny ostatní holky makají naplno a s chutí, nové posily rychle i bez problémů zapadly do kolektivu. V plánu je dostatek kvalitních přáteláků a nic tedy nebrání tomu, aby se náš tým dobře nachystal na všechny tři soutěže, které absolvuje. O Challenge Cupu jsme mluvili, v extralize budeme chtít bojovat o čtvrté páté místo a v Českém poháru můžeme využít příznivého losu k opětovnému postupu do Final Four.“
* Nemáte za aktuálního vývoje ohledně covid-19 obavy, aby soutěže vůbec proběhly?
„Situace pro týmové sporty v ČR nebyla ještě donedávna vůbec příznivá hlavně kvůli povinným čtrnáctidenním karanténám celých družstev i při jediném nakaženém koronavirem. Aktivita vedení českého fotbalu i hokeje však pomohla tato přísná opatření zmírnit, navíc se jedná také o finančních kompenzacích od státu a o tom, jak dostat do hledišť co nejvíc fanoušků. Vedení českého volejbalu teď čeká na další vývoj a při zasedání Asociace ligových klubů plánovaném na přelom srpna a září tomu uzpůsobí své kroky, rozhodnutí. Za aktuálně vstřícnějších podmínek už si dovedu lépe představit, že i volejbalové soutěže 2020/21 půjde odehrát, jakkoliv to bude určitě těžké. Všichni si přejeme hlavně to jedno: ať se hraje!“

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-