Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Má teprve dvacet let, ale již nezadržitelně míří mezi nejlepší cyklisty České republiky. Na dráze je Daniel Babor (na snímku), člen týmu Tufo Pardus Prostějov, top už delší dobu, dosáhl i na medaile z mládežnických mistrovství světa a Evropy. Teď už se však výrazněji prosazuje také na silnici, což mu právě teď způsobilo paradoxně komplikace, byť příjemné. Kvůli aktuální účasti na silničním evropském šampionátu ve Francii totiž hrozí, že nestihne milovaný Memoriál Otmara Malečka. Ten vypukne na domácím velodromu již tento víkend.

* Na ME vás nominovali po získaném bronzu na republikovém šampionátu U23. Jak se zrodila tahle třetí příčka?
„Po pravdě je třetí místo pro mě spíš zklamání, protože jsem jednoznačně chtěl vyhrát. Bohužel jsme to jako mladý tým s většinou prvoročáků v sestavě nezvládli úplně takticky, když s několika Slováky na společném MČR a MSR ujeli do úniku i dva Češi. A my jsme pak přes velkou snahu vedoucí skupinu už nedostihli, tím pádem jsem víc než bronz nezískal. Závěrečný spurt většího počtu lidí bych přitom určitě ovládl, na to si věřím, protože jsem prostě rychlostně nejsilnější. Celkově šampionát beru tak, že mi o kousek unikl mistrovský titul.“
* Což vás asi mrzí, neboť o vás je známo, že plně spokojen býváte pouze s triumfy...
„Je to přesně tak. Já zkrátka nesnáším porážky, a protože v cyklistice musíte být první, aby vás nikdo neporazil, tak beru jedině vítězství. Lidi z okolí mi sice říkají, když dojedu například druhý nebo třetí, že jde taky o pěkný úspěch. V případě horšího výsledku mě pak uklidňují, ať nejsem zklamaný, že je to jen sport. Já však chci pokaždé vyhrát a jakoukoliv porážkou strašně trpím, byť třeba v nějakém menším závodu. Cyklistiku vnímám jako boj o prvenství. A jestli někdo vítězit může, tak já vyhrávat potřebuju.“
* Nyní vás čeká silniční mistrovství Evropy. Můžete odhadnout své šance v Plouay?
„Tamní trať nahoru a dolů plná kopců není zrovna pro mě, protože mám osmdesát kilo a jsem rozený sprinter. Poslední dobou jsem se ale v kopcích dost zlepšil, proto se nehodlám na nic vymlouvat. A budu se rvát o co nejlepší výsledek, bojovat na maximum. Ne se jen tak projet.“

 

 

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-