Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejvyšší muž cyklistické stáje Tufo Pardus Prostějov logicky žije v napjatém očekávání, co přinese nadcházející Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka 2020. Týmový předseda Petr Šrámek rozebral před jednadvacátým ročníkem významné akce mezinárodního kalendáře na dráze konané v srdci Hané hned několik stěžejních témat. Co řekl?

O koronavirových komplikacích...
„Letos je organizace závodu určitě nejtěžší za celou dosavadní historii. Covid-19 extrémně zasáhl do našich životů a výrazně ovlivňuje všechny jeho součásti včetně sportu. Pro nás, kteří jsme nezažili druhou světovou válku, to určitě je zatím nejsložitější období. Ekonomika sportovní sféry dostává pořádně zabrat a my jsme proto dlouho zvažovali, jestli Memoriál letos vůbec pořádat. Hlavně na jaře za nouzového stavu nikdo nevěděl, jak se bude zdravotní situace dál vyvíjet, jestli se vůbec závodní sezóna rozjede, a pokud ano, tak za jakých podmínek. Prostě panovala velká nejistota, kterou jsme však postupem času překonali a rozhodli se jít do určitého rizika naši tradiční akci normálně uspořádat. Samozřejmě by to nešlo bez podpory partnerů v čele se statutárním městem Prostějov a Olomouckým krajem, jimž touto cestou moc děkujeme. A jejich pomoci si ohromně vážíme.“

O nabitém závodním kalendáři…
„Tím, že se kvůli koronaviru několik měsíců nekonaly žádné soutěže a v řadě případů byly jejich termíny přeloženy na později, je závodní kalendář cyklistiky v těchto týdnech a měsících strašně našlapaný. Jedna akce okamžitě následuje jinou, mnohdy se vzájemně překrývají. A jezdci si tak někdy musejí vybírat, kterému podniku dát přednost. Podobnou situaci jsme tu v takovém rozsahu ještě nikdy neměli, musíme se s ní co nejlépe vyrovnávat.“

O vůli a tréninkové morálce…
„Bylo jasné, že za dané situace to řada sportovců bez úhony na své výkonnosti nepřečká. Chuť naplno trénovat šla s vidinou neexistence závodů pro nejbližší období logicky dolů, ale já musím v tomto ohledu vyzdvihnout naše kouče, poděkovat jim. Dokázali totiž svým svěřencům všech věkových kategorií nachystat takový tréninkový program s kvalitní i zajímavou náplní, že většina našich závodníků pokračovala v přípravě bez ohledu na okolnosti výborně. Díky tomu jsme po opožděném startu letošní sezóny měli až dosud skvělé výsledky, například z několika mistrovství republiky jsme přivezli hromadu medailí včetně mnoha zlatých.“

O vyhlídkách pro GPP – MOM…
„Mezinárodní konkurence k nám letos znovu dorazí špičková i přes platná hygienická opatření ve zdravotně nelehké době. Je přitom možné, že naše výsledky na Memoriálu tentokrát nebudou v elitní mužské kategorii natolik dobré jako v minulých letech. Nejlepší současný dráhař Tufo Pardus Prostějov Daniel Babor si totiž bronzem na silničním šampionátu ČR U23 vyjel nominaci do české reprezentace pro Mistrovství Evropy na silnici, jež termínově koliduje s Grand Prix PV. Totéž platí i v případě našeho dalšího lídra Tomáše Bárty, bez obou se nejspíš budeme muset při Malečkovi obejít. Sice jsme vždy Memoriál preferovali na úkor čehokoliv jiného a chtěli domácím divákům ukázat všechny naše top cyklisty, ale v tomto případě nechceme klukům upřít šanci zúčastnit se evropského šampionátu. Ještě řešíme variantu, že by zejména Dan mohl za cenu rychlého přejezdu z jednoho dějiště do druhého stihnout jak silniční Evropu, tak náš dráhový vrchol. Ovšem teprve uvidíme, jestli taková možnost bude reálná. Každopádně fanoušky zveme do hlediště maximálně nachystaného prostějovského velodromu na opětovně parádní podívanou, já osobně se obzvláště těším na pokus kadetů Tufo Pardus o překonání národního rekordu ve stíhacím závodu družstev dané věkové kategorie. Klíčové bude, aby celé akci vyšlo počasí a konání závodů nenarušil déšť.“

Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-