Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 jura_kancelarJarní sezóna začíná pomalu klepat na dveře, a co nevidět se rozeběhnou mistrovské soutěže nejen v kategorii dospělých, ale samozřejmě také u všech úrovní mládeže. Oddíl 1.SK Prostějov postavil před několika lety své „zmrtvýchvstání“ právě na výchově nových fotbalových talentů. Přestože se mezitím propracoval do třetí nejvyšší tuzemské ligy, je jasnou ambicí klubu být natolik atraktivní, aby rodiče z prostějovského regionu své malé fotbalové naděje přivedly právě do „eskáčka“. Večerník položil právě na toto téma několik otázek generálnímu sportovnímu manažerovi Františku Jurovi. 

Jaké jsou další cíle 1.SK Prostějov v případě práce s mládeží?
„Na každých interních poradách v rámci klubu se snažíme vštěpovat mládežnickým trenérům kritéria úspěšnosti práce s mladými fotbalisty, o kterých věříme, že jsou smysluplná. Z tohoto pohledu nejsou primárně důležité výsledky jednotlivých zápasů ani konkrétní postavení v tabulce, to jsou jen krátkodobé ukazatele. Perspektivním měřítkem pro nás musí být počet starších dorostenců nacházejících herní uplatnění ve třetí a vyšší lize. Neznamená to však, že bychom soutěžní výsledky podceňovali, určitě nás netěší například postavení výběru mladších dorostenců do šestnácti let, to samozřejmě řešíme, ale jako hlavní cíl vidíme kvalitní tréninkový proces, který povede k zlepšování individuálních herních činností.“
Daří se tedy tyto cíle naplňovat?
„O tom, že nastoupená cesta je správná, hovoří už první jména úspěšných odchovanců. Po Zdeňku Fládrovi můžeme zmínit Aleše Ruse, který po vydařeném podzimu v Určicích nastoupí v jarní části už za náš klub, nebo Milana Machálka, který sice zatím není u nás v ´áčku´, ale po rozehrání v divizním Vyškově s ním pro doplnění kádru perspektivně počítáme. Konečně absolvoval s námi některé přípravné zápasy. Ze současné juniorky se nabízí další plejáda kvalitních hráčů jako například Petržela, Sečkář, Marek Hloch. Ti všichni jsou na velmi dobré úrovni, v přípravném utkání se neztratil ani Šteigl a dokonce dlouhodobě zraněný Novák, který začíná trénovat na jarní sezónu. Další talenty se profilují u mladších dorostenců, zmínit můžeme Blahouška či Gottwalda.“
Jak chcete reagovat na jakousi obdobnou roli v rámci prostějovského regionu, jakou má celorepublikově Sparta. A to totiž, že přitáhne talenty, které vychová, ale jenž mají tendenci brzy odcházet do lepších klubů (v našem případě hlavně Olomouc), aniž by vrátili klubu své umění v mužské kategorii?
„Ve většině případů se jedná o ambice rodičů. My se nebráníme tomu, že ti nejlepší hráči po skončení základní školy budou odcházet do ligových celků, to je nakonec i jeden z našich dlouhodobých cílů. Jde jen o to tuto fázi dobře načasovat a opravdu rozumně zvažovat, zda je to řešení nejlepší pro samotného hráče.“
Na jaře otevíráte další družstvo přípravky. Čím přesvědčujete rodiče, že právě 1.SK Prostějov je ten pravý klub pro výchovu mladých nadějí?
„Pro veřejnost asi nejviditelnější formou je neustálé zlepšování hráčského zázemí, o nové budově šaten v areálu za Olympijskou ulicí jsme už ve Večerníku hovořili. Významným prvkem je také fungující spolupráce se základní školou E. Valenty, kde našim hráčům vycházejí vstříc stran rozvrhu školní výuky tak, aby byli schopni zvládnout školní i sportovní povinnosti. Na místě je zde poděkování řediteli Mgr. Josefu Fialovi a zástupkyni ředitele RNDr. Haně Šťastné. V odborné práci s mládeží si zakládáme na kvalitním tréninkovém procesu a individuálním přístupu k dětem i jejich rodičům.“

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments