Olympijské hry 2020, které vinou pandemie proběhly o rok později, jsou u konce. Čeští sportovci, stejně jako členové realizačních týmů jsou už zpátky v republice. Mezi ně patří také Michal Frantík (na snímku), člen realizačního týmu SKC TUFO PARDUS Prostějov a na olympiádě masér českého cyklistického týmu. I přes veškeré komplikace způsobené pandemií hodnotí největší sportovní svátek jako neuvěřitelnou společenskou událost a zlatý hřeb pro všechny, kteří se ve sportu angažují.

* Sice nejste přímo sportovec, ale téměř 25 let se díky různým pracovním pozicím pohybujete kolem vrcholových sportovců, takže vidíte jejich emoce při jejich vítězstvích, ale i prohrách. Prožíváte je s nimi?

„U sportu se opravdu pohybuji s přestávkami řadu let. Nejvíce mě vždy emočně dojímalo a občas mi ukápla i z oka slza, když uspěla má sestra Jiřina, která také závodila na kole. Vždy jsem to s ní emočně prožíval. Ale to je rodina, takže jiná kategorie emocí.“

* A z emocí spíše u té sportovní rodiny?

„Pak samozřejmě úspěch Pavlíny Šulcové, když vyhrála ve spurtu Mistrovství České republiky v silničním závodě a porazila Martinu Růžičkovou a Martinu Sáblíkovou a já byl tehdy s Pavlínou u toho. Pak byl pro mě neskutečným zážitkem finálový zápas Emírova poháru fotbalového týmu Al-Arabi v Kuvajtu, kdy vítězům předával medaile a pohár samotný ‚vládce‘ Kuvajtu, který nás pak pozval k sobě do paláce. A také jsem měl obrovskou radost, když jsme vyhráli Galský pohár s katarským klubem. Těch emocí při sportu člověk zažije spoustu, i když sedí na lavičce nebo čeká závodníka v cíli.“

* Byl jste také na olympijských hrách. Kam tuto sportovní akci řadíte v porovnání s jinými sportovními závody?

„Olympiádu řadím jednoznačně nejvýše. Má své výjimečné místo, je vrcholem nejen pro sportovce, ale i pro realizační tým. Jednak už obecnou symbolikou olympiády, kde se smazává barva pleti, vyznání, pohlaví. Je to symbolika míru a přátelství. Spojení sportovců všech národů. Rovnoprávnost všech sportovců, kde se neřeší politické, rasové nebo náboženské vyznání. Samozřejmě i tím, že se pořádá jedenkrát za čtyři roky, a tak se jí účastní opravdu špičkově připravení sportovci. Těch důvodů je opravdu řada, proč je olympiáda a účast na ní výjimečná.“