Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
lista pohrebnictvi_22 Velmi citlivé téma. Jenomže pohřební službu bude jednou potřebovat každý z nás. A ať o tom diskutujeme, jak chceme, takzvaní „funebráci“ jsou součástí každodenního života. Pomáhají pozůstalým přemoci ty nejtěžší chvíle a v době, kdy člověk zarmoucený nad ztrátou svého nejbližšího není schopen ani hledat vhodná slova, mu pomohou zařídit vše potřebné ohledně posledního rozloučení se zesnulým,  a to od „A“ až do „Z“. Na Prostějovsku působí celkem pět pohřebních služeb a tři největší a nejtradičnější se prezentují právě dnes.

Zemře váš blízký. Co teď?

Potřebujete ulehčit v těžké životní situaci? Potřebujete pomoci, když vám zemře někdo blízký a vy máte pocit, že na nic nestačíte? Pak se nebojte. Dnes se o to postarají jiní lidé a rádi.
Smrt blízké osoby je rozhodně vysoce stresující záležitost, dramatická změna v dosavadním průběhu života. Tato změna je velmi bolestivá a vy potřebujete co největší oporu, abyste tuto těžkou životní situaci zvládli. Zvolte tedy pohřební službu, ta vám při úmrtí blízkého člověka pomůže vyřídit pohřební obřad a také vyplnit veškeré formuláře, které jsou potřeba. Zajišťuje také převozy zesnulých a postará se o rakve, urny, smuteční kytice, pohřební věnce a dokonce i o smuteční oznámení (parte). Pohřební služba také zajišťuje pohřby do země i kremace, církevní i civilní obřady. Podmínkou pro sjednání pohřbu je předložení občanského průkazu zemřelého a občanského průkazu toho, kdo zajišťuje pohřeb (případně ještě rodný list zemřelého). Pokud váš blízký zemřel doma, je nutné při sjednávání pohřbu doložit List o prohlídce mrtvého. Tento list vyplňuje praktický lékař nebo lékař lékařské služby první pomoci. První pomoc musíte při úmrtí vašeho blízkého vždy zavolat z toho důvodu, aby lékař konstatoval smrt. Pak stačí jen zavolat pohřební službu, která se o vše postará. Vám zbývá už jen splnit přání zesnulého ohledně způsobu posledního rozloučení, zda chtěl mít například kremaci či si za místo posledního odpočinku zvolil hrob v zemi.

Pavel Makový - Pohřební služba, s. r. o. „Lidskost a ochota je mou povinností!“

Pavel Makový – Pohřební služba, s. r. o. začala v Prostějově působit 16. května 1998, kdy majitel společně s manželkou otevřeli svoji provozovnu v Kravařově ulici a od roku 2004 je hlavní sídlo firmy v Drozdovicích 79, kam se můžete dovolat na telefonní číslo 582 341 368.
„Od té doby měli Prostějované možnost si vybírat ze tří pohřebních služeb ve městě, což, myslím, přispělo k většímu výběru poskytovaných služeb ohledně kvality v tomto oboru. Za tuto dobu se naše firma Pavel Makový – Pohřební služba s. r. o. snažila získat pozornost zákazníků svojí ochotou, vstřícností a kvalitou služeb. Právě lidskost a ochota je mou povinností,“ říká Pavel Makový, majitel této pohřební služby. Firma se v celé své více než čtrnáctileté historii snaží neustále zdokonalovat jak svou prací, přístupem, tak i různými školeními a dostala mnohá ocenění za poskytované služby. Firma kromě opakovaného obhájení Znaku kvality získala v roce 2008 také osvědčení na úpravu lidských pozůstatků a o dva roky později Pavel Makový složil úspěšně maturitní zkoušku z oboru provozování pohřebnictví. „Myslím si, že firma jde správným směrem. Za své čtrnáctileté působení vypravujeme víc než 50 procent z celkového počtu pohřbů v okrese,“ dodává Pavel Makový. O kvalitách činnosti jeho pohřební služby svědčí i zajišťování posledního rozloučení s mnoha významnými osobnostmi. V loňském roce firma zajišťovala například pohřeb legendy českého a světového hokeje Oldřicha Machače a dalších významných osobností.

Soukromá pohřební služba Václavková a spol. s. r. o.

Soukromá pohřební služba Václavková a spol. s. r. o. byla založena v  roce 1993 a v  současnosti má dvě provozovny. Ta hlavní sídlí v  Mlýnské ulici číslo 31 poblíž rybníka a další na Masarykově náměstí v  Kralicích na Hané. O rozhovor jsme požádali Dagmar Kratochvilovou (na snímku), spolumajitelku této pohřební služby.
Vaše pohřební služba působí v Prostějově již devatenáctým rokem. Dokážete si vzpomenout na začátky podnikání v tomto oboru v roce 1993?
„Začátky podnikání bývají jistě vždy těžké, ale je na každém z nás, jak se s danou situací vyrovnává. Pokud již na samém začátku do toho dáte vše, výsledky se jistě dostaví. Samozřejmě žádný soukromník nesmí, jak se říká, usnout na vavřínech, ale musí neustále vymýšlet, jak zdokonalit své služby. Stále je co vylepšovat.“
O kvalitách vašich služeb svědčí dlouholetá tradice. Denně řešíte smutek a bolest pozůstalých. Je to těžká práce?
„Samozřejmě, že ano, protože se každodenně setkáváme se smrtí a velkou bolestí pozůstalých.“
Co je na této práci vůbec nejtěžší?
„Nedá se říct, co je nejtěžší, ale náročné bývá sjednat objednávku pohřbu tak, aby pozůstalí odcházeli s pocitem, že tomu nejbližšímu splnili veškerá jeho poslední přání týkající se odchodu z tohoto světa, protože v daném okamžiku je tíží zármutek.“
Vaše pohřební služba nabízí svým zákazníkům vlastní obřadní síň. Je o ni mezi pozůstalými zájem?
„Tuto smuteční síň jsme vybudovali v roce 2007 jako místo pro rozloučení se zesnulými v úzkém rodinném kruhu a stává se stále častěji vyhledávaným místem posledního rozloučení.“
Vyřízení pohřbu není jen starost o zesnulého, ale je s tím spojeno i mnoho dalších, často i úředních záležitostí. Co všechno obnáší vaše práce?
„Vyřízení úředních formalit, květinovou výzdobu, parte, kopání hrobů, převozy a zajišťování posledního rozloučení atd. Zajišťujeme vše tak, aby pozůstalí vyřídili smuteční rozloučení na jednom místě kompletně.“
Kromě pohřebnictví nabízíte občanům i jiné služby. Můžete říct jaké?
„Od začátku existence firmy rozvážíme květiny na objednávku po celém Prostějově a okolí, dále nabízíme květinovou výzdobu k slavnostním příležitostem. Například na rauty, svatby a podobně.“
Kdybyste se ještě jednou měla poohlédnout do minulosti a zhodnotit celých devatenáct let působení firmy, jak by vyznělo vaše hodnocení?
„To je těžká otázka, kterou by snad měli spíše zodpovědět ti, kteří u nás už smuteční rozloučení sjednávali. Zadostiučiněním ale pro naši firmu je, když se tito lidé vracejí nám poděkovat a opětovně využijí našich služeb.“
Máte vlastní vazárnu květin. Připravujete pro své klienty letos něco speciálního?
„Každým rokem se snažíme vytvořit něco nového, ať už se to týká barev výrobků nebo tvarů. Přednější jsou ale pro nás jednotlivá přání zákazníků, kterým se snažíme vždy vyjít maximálně vstříc.“
Jak vidíte budoucnost vaší firmy a pohřebnictví vůbec?
„Nadále se budeme snažit zkvalitňovat naše služby a výrobky tak, aby od nás zákazníci odcházeli s dobrým pocitem a vědomím, že pohřebnictví už není tak negativně vnímané povolání, jak tomu bývalo dříve.“pohrebnictvi dotaznikOdkazy:
Soukromá pohřební služba Václavková a spol. s. r. o. - www.vaclavkovaj.byl.cz
Pavel Makový - Pohřební služba, s. r. o. - www.makovy.cz
Pohřební služba A.S.A. TS Prostějov, s. r. o. - www.pohrebnictvi-pv.cz

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments