Dobrý podvečer, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

49 paparazziJak už ve své slavné hře Dobytí severního pólu konstatoval Jára Cimrman: „Jsou v životě okamžiky, kdy i pro muže není hanbou, pokud uroní kroupu.“ V Prostějově se o tom během uplynulého týdne mohli „přesvědčit“ i další ze slavných Čechů...

Doba ledová, která krutě sevřela prostějovský region, se vepsala také do tváří soch slavných osobností. Některé z nich vypadaly, že dostaly pořádnou rýmu i horečku zároveň a pot řinoucí se z jejich rozpálených čel se v chladném počasí proměnil v krápníky. To se týkalo například Jana Nepomuckého stojícího poblíž kostela, který je mu zasvěcen. U nosu tohoto oblíbeného světce jste mimo jiné mohli objevit i rekordně dlouhou „nudli“.

To zase soše T. G. Masaryka  z hlavního náměstí v Prostějově četné rampouchy zcela zakryly výhled. Člověk se přitom nemohl ubránit dojmu, že se náš první prezident na to dění kolem sebe už prostě nemohl dívat.

Souvisel jeho zastřený výraz s rozčarováním některých lidí ze stavu společnosti pětadvacet let od konce vlády jedné strany? Těžko říct. Faktem je, že když se sám „tatíček Masaryk“ po rozpadu Rakousko-Uherska dostal k moci, říkal, že lidé si na demokracii musí zvyknout a chce to minimálně dvacet let, aby se naučili žít pravdivě a svobodně. Tyto jeho ideály ovšem po dvaceti letech od vzniku první republiky zcela zašlapaly útoky politické a lidské lůzy z řad „svobodných“ Čechů, kteří jen přivítali nekompromisní nástup fašismu...

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments