Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 paparazziJak už ve své slavné hře Dobytí severního pólu konstatoval Jára Cimrman: „Jsou v životě okamžiky, kdy i pro muže není hanbou, pokud uroní kroupu.“ V Prostějově se o tom během uplynulého týdne mohli „přesvědčit“ i další ze slavných Čechů...

Doba ledová, která krutě sevřela prostějovský region, se vepsala také do tváří soch slavných osobností. Některé z nich vypadaly, že dostaly pořádnou rýmu i horečku zároveň a pot řinoucí se z jejich rozpálených čel se v chladném počasí proměnil v krápníky. To se týkalo například Jana Nepomuckého stojícího poblíž kostela, který je mu zasvěcen. U nosu tohoto oblíbeného světce jste mimo jiné mohli objevit i rekordně dlouhou „nudli“.

To zase soše T. G. Masaryka  z hlavního náměstí v Prostějově četné rampouchy zcela zakryly výhled. Člověk se přitom nemohl ubránit dojmu, že se náš první prezident na to dění kolem sebe už prostě nemohl dívat.

Souvisel jeho zastřený výraz s rozčarováním některých lidí ze stavu společnosti pětadvacet let od konce vlády jedné strany? Těžko říct. Faktem je, že když se sám „tatíček Masaryk“ po rozpadu Rakousko-Uherska dostal k moci, říkal, že lidé si na demokracii musí zvyknout a chce to minimálně dvacet let, aby se naučili žít pravdivě a svobodně. Tyto jeho ideály ovšem po dvaceti letech od vzniku první republiky zcela zašlapaly útoky politické a lidské lůzy z řad „svobodných“ Čechů, kteří jen přivítali nekompromisní nástup fašismu...

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments