Příjemnou noc, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 paparazziJak už ve své slavné hře Dobytí severního pólu konstatoval Jára Cimrman: „Jsou v životě okamžiky, kdy i pro muže není hanbou, pokud uroní kroupu.“ V Prostějově se o tom během uplynulého týdne mohli „přesvědčit“ i další ze slavných Čechů...

Doba ledová, která krutě sevřela prostějovský region, se vepsala také do tváří soch slavných osobností. Některé z nich vypadaly, že dostaly pořádnou rýmu i horečku zároveň a pot řinoucí se z jejich rozpálených čel se v chladném počasí proměnil v krápníky. To se týkalo například Jana Nepomuckého stojícího poblíž kostela, který je mu zasvěcen. U nosu tohoto oblíbeného světce jste mimo jiné mohli objevit i rekordně dlouhou „nudli“.

To zase soše T. G. Masaryka  z hlavního náměstí v Prostějově četné rampouchy zcela zakryly výhled. Člověk se přitom nemohl ubránit dojmu, že se náš první prezident na to dění kolem sebe už prostě nemohl dívat.

Souvisel jeho zastřený výraz s rozčarováním některých lidí ze stavu společnosti pětadvacet let od konce vlády jedné strany? Těžko říct. Faktem je, že když se sám „tatíček Masaryk“ po rozpadu Rakousko-Uherska dostal k moci, říkal, že lidé si na demokracii musí zvyknout a chce to minimálně dvacet let, aby se naučili žít pravdivě a svobodně. Tyto jeho ideály ovšem po dvaceti letech od vzniku první republiky zcela zašlapaly útoky politické a lidské lůzy z řad „svobodných“ Čechů, kteří jen přivítali nekompromisní nástup fašismu...

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments