Jediné utkání odehrál Jiří Veselý na turnaji v Cagliari. Prostějovský tenista si v Itálii letos poprvé vyzkoušel v ostrém utkání antuku a prohrál se Slovákem Andrejem Martinem ve třech setech, přičemž utkání trvalo dvě hodiny.

„Po ztracené koncovce první sady se podařilo utkání otočit a věřil jsem, že rozhodující set zvládnu. Od stavu 1:1 mi ale odešel servis a toho Andrej dokázal využít. Ukázal, že je zkušený hráč,“ poznamenal Veselý.

Na vítězství v předchozím challengeru nedokázal ve Splitu navázat Zdeněk Kolář. Ve 2. kole nestačil na Australana Thanasiho Kokkinakise. „Rozhodla zkrácená hra prvního setu,“ posteskl si Kolář, který ve druhé sadě získal jedinou hru.

MUŽI

Cagliari – ATP Tour

Dvouhra – 1. kolo: Veselý – Martin (Slovensko) 4:6, 6:2, 1:6.

Split – ITF challenger

Dvouhra – 1. kolo: Kolář – Santillan (Austrálie) 6:2, 5:0 skreč. 2. kolo: Kolář – Kokkinakis (Austrálie) 6:7, 1:6.