Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Martin Zaoral

Důstojně se rozloučit s odcházejícími deváťáky. To byl jeden z hlavních motivů, proč se v Čelechovicích na Hané rozhodli uspořádat 1. reprezentační ples zdejší školy. Akce, na niž zavítalo kolem dvou stovek hostů, se v místní sokolovně konala v sobotu 25. ledna.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: Říká se, že skutečně úspěšnými se mohou stát jen lidé, kteří nezapomínají být vděční. Neobyčejně velkoryse pojaté a zároveň do detailu propracované poděkování svým zaměstnancům uspořádali majitelé rodinné oděvní společnosti Koutný během hvězdami nabitého plesu, který v pátek ovládl prostějovský Společenský dům. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Post by: Redakce

FOTOGALERIE: V Hotelu Tennis Club se uplynulý pátek 17. ledna konal při příležitosti vyhlášení vítězů rekreantů v amatérských ligách za rok 2019 tradiční ples pro všechny příznivce tenisu a jejich blízké. Hosté se začali scházet už před sedmou hodinou večerní a na recepci na ně čekaly krásné hostesky, které všechny postupně zavedly k nádherně nazdobeným stolům nacházejícím se v kongresovém sálu hotelu, kde taky celý ples probíhal. A u toho prostě Večerník nemohl chybět!

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE:  Slabší účast sice pořadatele určitě mrzela, nicméně zcela jistě nebyla na škodu. V pořadí již sedmatřicátý Reprezentační ples obce Čelčice v místním kulturním domě byl skvěle připraven a ti hosté, kteří na něj zavítali, určitě své účasti nelitovali. Obzvláště když na půlnoc byla připravena bohatá tombola. A u toho prostě Večerník nemohl chybět.

Post by: Michal Pelikán

FOTOGALERIE: Uplynulý pátek 17. ledna se konal tradiční maturitní ples Obchodní akademie, jenž hostil Společenský dům. A hned u vchodu bylo patrné, že si organizátoři dali na celé akci opravdu záležet. Do přípravy se zapojili snad všichni. A protože k nejoblíbenější zábavě plesu patří bezpochyby tombola, tak bylo zapotřebí něco ruliček na okamžité výhry.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE:  Plesová sezóna je tady. A nejen ta, ale přichází také řada společenských akcí jako šibřinek, tedy i masek a kostýmů. Jedním takovým centrem pro dětské kratochvíle se uplynulou neděli stal Tištín. Tamní sokolovna praskala ve švech, dle místních takový nápor rok a půl opravená budova zase tak často nezažívá. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE:  To byla exotika! Když člověk přijížděl uplynulou sobotu v noci do Jesence, musel si připadat jako ve Skandinávii – všude sníh a mráz. Jakmile však vstoupil do místního kulturáku, náhle se skokem přesunul na dvůr orientálního vladaře. Bylo to díky prostějovské taneční skupině Jahanara, která se postarala o doprovodný program Společenského plesu.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Vloni v létě proběhly v Čechovicích velké oslavy 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů. V duchu těchto oslav zorganizovali místní hasiči minulou sobotu i v čechovické sokolovně Hasičský ples, v pořadí 29. Pečlivé přípravy a skvělou organizaci ale bohužel pokazila slabší návštěvnost plesu, čehož litoval i starosta SDH Čechovice Josef Chromec.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Velkolepě pojatý a v pořadí již třicátý jubilejní Tradiční městský ples v Národním domě v Prostějově dal zelenou celé plesové sezóně Ve zdejším regionu. Těsně před dvacátou hodinou v pátek 10. ledna se všichni plesoví hosté sešli v divadelním sále, kde se konalo slavnostní zahájení. A to předčilo veškerá očekávání! Na divadelní pódium vystoupili totiž nejen středověcí vojáci, bubeníci a kejklíři, ale hlavně Petr z Kravař, Jošt Lucemburský markrabě Moravský a také primátor Prostějova František Jura. Ten se rovněž oblékl do historického oděvu a jako purkmistr prostějovský přijal od Jošta glejt, který Prostějovu zaručoval veškerá práva a privilegia města. Ano, v ten okamžik se hosté Tradičního městského plesu vrátili do doby před 630 lety... U velkolepé události nemohl chybět ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Z_Kalendar