Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 S_bobrTohle fakt nikdo nečekal. V severní části Drahanské vrchoviny se k údivu všech místních objevil vzácný vodní hlodavec. „Něco tak chlupatého jsem u nás strašně dlouho neviděl,” potvrdil Agentuře Hóser osmdesátiletý místní rodák Tonda Dvořák.

Bobr se zcela nepokrytě promenádoval kolem místní hospody, hasičárny a dokonce i kostela. Zavítal také na místní hřbitov. V obci jsou sice na nejrůznější zvířata zvyklí, přesto odhalený bobr obzvláště u mladší generace vyvolal obrovské pozdvižení. „Jsme zvyklí, že se nám tu pasou kozy, ale bobra jsme tu fakt nečekali. Hned jsem se na něho běžel podívat,“ vyjádřil se osmnáctiletý Lojza Preclík. Bobr se před lety zcela nečekaně zjevil v Lešanech. „Je známo, že kolonie bobrů žije v Litovelském Pomoraví. Do Lešan to neměl tak daleko. Jak se ale bobr dokázal probojovat až do Horního Štěpánova, tak to je obrovská záhada. Takhle vysoko ještě výskyt bobra nikdy nebyl zaznamenán. V tomto případě se muselo jednat o velmi vzácný druh bobra-turistu milujícího hory,“ zamyslel se Standa Zoubek, odborník na hlodavce.
A jaký byl další osud zatoulaného bobra? „Někteří z mladých místních radikálů ho chtěli oholit. Tomu se nám naštěstí podařilo zabránit. Odnesli jsme ho do Úsobrněnského potoka a zamávali mu. Doufejme, že bez potíží trefí zpátky domů. Snad ho nikdo o jeho chloubu, kterou je chlupatý ocas, nepřipraví,“ uzavřel Zoubek.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-