Dobré ráno, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 S_bobrTohle fakt nikdo nečekal. V severní části Drahanské vrchoviny se k údivu všech místních objevil vzácný vodní hlodavec. „Něco tak chlupatého jsem u nás strašně dlouho neviděl,” potvrdil Agentuře Hóser osmdesátiletý místní rodák Tonda Dvořák.

Bobr se zcela nepokrytě promenádoval kolem místní hospody, hasičárny a dokonce i kostela. Zavítal také na místní hřbitov. V obci jsou sice na nejrůznější zvířata zvyklí, přesto odhalený bobr obzvláště u mladší generace vyvolal obrovské pozdvižení. „Jsme zvyklí, že se nám tu pasou kozy, ale bobra jsme tu fakt nečekali. Hned jsem se na něho běžel podívat,“ vyjádřil se osmnáctiletý Lojza Preclík. Bobr se před lety zcela nečekaně zjevil v Lešanech. „Je známo, že kolonie bobrů žije v Litovelském Pomoraví. Do Lešan to neměl tak daleko. Jak se ale bobr dokázal probojovat až do Horního Štěpánova, tak to je obrovská záhada. Takhle vysoko ještě výskyt bobra nikdy nebyl zaznamenán. V tomto případě se muselo jednat o velmi vzácný druh bobra-turistu milujícího hory,“ zamyslel se Standa Zoubek, odborník na hlodavce.
A jaký byl další osud zatoulaného bobra? „Někteří z mladých místních radikálů ho chtěli oholit. Tomu se nám naštěstí podařilo zabránit. Odnesli jsme ho do Úsobrněnského potoka a zamávali mu. Doufejme, že bez potíží trefí zpátky domů. Snad ho nikdo o jeho chloubu, kterou je chlupatý ocas, nepřipraví,“ uzavřel Zoubek.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments