Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 S_stadionNení žádným tajemstvím, že částečně kulatý šestnáctý finálový turnaj evropského šampionátu v kopané se v roce 2020 uskuteční na celkem třinácti stadionech ve třinácti zemích starého kontinentu. Stejně tak se ví, že podmínkou je minimální kapacita padesát tisíc diváků, v případě výjimky stačí i třicítka. Záměr České republiky podílet se na této akci již před časem potvrdil předseda fotbalové federace ČACHR známý pod indiánským jménem Cinklý jaro, otázkou tak zůstávalo, které město dostane důvěru.

Při stavbě národního stadionu se nejčastěji skloňovala Praha či brněnská lokalita Za Lužánkami, jak ovšem vypátrala Agentura Hóser, pravda se nachází úplně jinde. Nebude to ani Praha, ani Brno, ani Ostrava, ba ani Olomouc či Plzeň. Důvěru dostane Prostějov.
„Ano, mohu vaši domněnku potvrdit. Rozhodli jsme se vyslyšet hlasy, které upozorňují, že v Praze o akce nebývá takový zájem jako v jiných částech republiky. Je nutné ale co nejdříve začít se stavbou, abychom to stihli a nemusel se kvůli nám celý šampionát odkládat,“ nabádal Cinklý jaro k urychlení prací.
Fotbalová aréna vyroste na místě vysloužilého stadionu ve Sportovní ulici, který již současným standardům nevyhovuje. Prvním úkolem je tak dokončit demolici stávajících tribun a oplocení, na čemž se s chutí a nadšením podílí řada dobrovolníků již nyní.
„V takovou odezvu a zapálení do práce jsme ani v nejlepším snu nedoufali. Děkujeme všem, kteří sdílejí naše nadšení a pomáhají k dalšímu zviditelnění Prostějova. Dobrou zprávou také je, že nás to nebude stát ani korunu, peníze tak můžeme ušetřit na jiné akce. Schodky tak vzniknou maximálně při cestě na tribunu, rozpočet deficitní nebude,“ nechal se slyšet první a zatím jediný primátor města Miroslav Nakaseseděl.
Důvodů, proč se ČACHR rozhodl přesunout šampionát právě k nám, je hned několik. Zmiňme jen namátkou některé z nich: Prostějov má přibližně padesát tisíc obyvatel, takže je schopen za přispění okolních měst a obcí stadion zaplnit. Navíc se šampionát koná v létě, takže na něm mohou návštěvníci nocovat. A současně díky očíslovaným sedačkám poslouží
k připravovanému sčítání lidí.
Za další se nachází v blízkosti letiště a hráči, realizační týmy i rozhodčí, kteří mají strach z cestování po dálnici, se mohou na Hanou dopravit letadlem či alespoň na padáku. A v neposlední řadě sehrálo svou roli i zákulisí, pan Míra Cinklý jaro je velkým fandou 2.KS Sparta Prostějov a zdejší prostředí mu prostě přirostlo k srdci.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-