Dobré ráno, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 S_stadionNení žádným tajemstvím, že částečně kulatý šestnáctý finálový turnaj evropského šampionátu v kopané se v roce 2020 uskuteční na celkem třinácti stadionech ve třinácti zemích starého kontinentu. Stejně tak se ví, že podmínkou je minimální kapacita padesát tisíc diváků, v případě výjimky stačí i třicítka. Záměr České republiky podílet se na této akci již před časem potvrdil předseda fotbalové federace ČACHR známý pod indiánským jménem Cinklý jaro, otázkou tak zůstávalo, které město dostane důvěru.

Při stavbě národního stadionu se nejčastěji skloňovala Praha či brněnská lokalita Za Lužánkami, jak ovšem vypátrala Agentura Hóser, pravda se nachází úplně jinde. Nebude to ani Praha, ani Brno, ani Ostrava, ba ani Olomouc či Plzeň. Důvěru dostane Prostějov.
„Ano, mohu vaši domněnku potvrdit. Rozhodli jsme se vyslyšet hlasy, které upozorňují, že v Praze o akce nebývá takový zájem jako v jiných částech republiky. Je nutné ale co nejdříve začít se stavbou, abychom to stihli a nemusel se kvůli nám celý šampionát odkládat,“ nabádal Cinklý jaro k urychlení prací.
Fotbalová aréna vyroste na místě vysloužilého stadionu ve Sportovní ulici, který již současným standardům nevyhovuje. Prvním úkolem je tak dokončit demolici stávajících tribun a oplocení, na čemž se s chutí a nadšením podílí řada dobrovolníků již nyní.
„V takovou odezvu a zapálení do práce jsme ani v nejlepším snu nedoufali. Děkujeme všem, kteří sdílejí naše nadšení a pomáhají k dalšímu zviditelnění Prostějova. Dobrou zprávou také je, že nás to nebude stát ani korunu, peníze tak můžeme ušetřit na jiné akce. Schodky tak vzniknou maximálně při cestě na tribunu, rozpočet deficitní nebude,“ nechal se slyšet první a zatím jediný primátor města Miroslav Nakaseseděl.
Důvodů, proč se ČACHR rozhodl přesunout šampionát právě k nám, je hned několik. Zmiňme jen namátkou některé z nich: Prostějov má přibližně padesát tisíc obyvatel, takže je schopen za přispění okolních měst a obcí stadion zaplnit. Navíc se šampionát koná v létě, takže na něm mohou návštěvníci nocovat. A současně díky očíslovaným sedačkám poslouží
k připravovanému sčítání lidí.
Za další se nachází v blízkosti letiště a hráči, realizační týmy i rozhodčí, kteří mají strach z cestování po dálnici, se mohou na Hanou dopravit letadlem či alespoň na padáku. A v neposlední řadě sehrálo svou roli i zákulisí, pan Míra Cinklý jaro je velkým fandou 2.KS Sparta Prostějov a zdejší prostředí mu prostě přirostlo k srdci.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments