Dobré ráno, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 S_op_prostejovTo nikdo nečekal! Objekty bývalé textilky OP Prostějov získala Policie ČR. Podle tajných informací v nich hodlá vybudovat novou vysokou školu. „Celý ten humbuk s úpadkem a insolvenčním řízením s OP Prostějov byla jen jedna veliká bouda zinscenovaná tajnou službou. Policie prostě potřebovala vhodné objekty, které by byly mimo Prahu, a areál OP plně vyhovoval. Ten projekt společně připravili dva bývalí ministři vnitra a současná vláda v demisi ho schválila,“ prozradil Večerníku dobře informovaný zdroj z policejního prezídia.

Podle něj se na této vysoké škole budou vyučovat dva zásadní obory – tiskový mlčí a kameraman. „Žádné informace vám nepotvrdím,“ řekl Večerníku Adalbert Němý z tiskového odboru policejního prezídia. „Je však pravda, že na poli komunikace s veřejností, potažmo s novináři máme velké rezervy. Řada našich tiskových mluvčích je ještě stále, jak bych to řekl, příliš sdílných. K veřejnosti se pak dostává příliš mnoho informací, což rozhodně není v zájmu policie. Proto potřebujeme odborníky, kteří dokáží čelit fintám a nátlaku novinářů a budou sdělovat pouze prověřené a žádoucí informace,“ uvedl Němý.

Pokud jde o neobvyklý obor kameraman, z přísně tajných materiálů, které má Večerník k dispozici, vyplývá, že bude vychovávat dopravní specialisty. V roce 2016 má být prý v rámci celé EU zakázáno používání stacionálních radarů na měření rychlosti. Pokud budou chtít policisté rychlost na silnicích měřit, budou to muset dělat pomocí speciálních radarů s kamerami, které budou obsluhovat vysokoškolsky vzdělaní profesionálové v oboru filmová a televizní tvorba. „Je to zachycení děje, živé akce. Na vše se vztahují autorská práva. Není možné riskovat soudní spory jenom proto, že nějaký nevzdělaný, chabě proškolený hejhula udělá někde chybu. Na každém postu je nám třeba profesionálů – specialistů,“ zdůvodňuje potřebu zavedení oboru kameraman v návrhu zákona o zřízení prostějovské policejní školy jeden z jeho autorů René Radar z Odboru šikany řidičů Policie ČR.

Navzdory úniku informací z ministerstva vnitra má nová policejní škola v areálu OP vzniknout a následně fungovat v naprostém utajení. Projekt je financován prostřednictvím jisté makléřské společnosti se sídlem na Kajmanských ostrovech a škola má fungovat pod pláštíkem muzea textilu.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments