Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 S_op_prostejovTo nikdo nečekal! Objekty bývalé textilky OP Prostějov získala Policie ČR. Podle tajných informací v nich hodlá vybudovat novou vysokou školu. „Celý ten humbuk s úpadkem a insolvenčním řízením s OP Prostějov byla jen jedna veliká bouda zinscenovaná tajnou službou. Policie prostě potřebovala vhodné objekty, které by byly mimo Prahu, a areál OP plně vyhovoval. Ten projekt společně připravili dva bývalí ministři vnitra a současná vláda v demisi ho schválila,“ prozradil Večerníku dobře informovaný zdroj z policejního prezídia.

Podle něj se na této vysoké škole budou vyučovat dva zásadní obory – tiskový mlčí a kameraman. „Žádné informace vám nepotvrdím,“ řekl Večerníku Adalbert Němý z tiskového odboru policejního prezídia. „Je však pravda, že na poli komunikace s veřejností, potažmo s novináři máme velké rezervy. Řada našich tiskových mluvčích je ještě stále, jak bych to řekl, příliš sdílných. K veřejnosti se pak dostává příliš mnoho informací, což rozhodně není v zájmu policie. Proto potřebujeme odborníky, kteří dokáží čelit fintám a nátlaku novinářů a budou sdělovat pouze prověřené a žádoucí informace,“ uvedl Němý.

Pokud jde o neobvyklý obor kameraman, z přísně tajných materiálů, které má Večerník k dispozici, vyplývá, že bude vychovávat dopravní specialisty. V roce 2016 má být prý v rámci celé EU zakázáno používání stacionálních radarů na měření rychlosti. Pokud budou chtít policisté rychlost na silnicích měřit, budou to muset dělat pomocí speciálních radarů s kamerami, které budou obsluhovat vysokoškolsky vzdělaní profesionálové v oboru filmová a televizní tvorba. „Je to zachycení děje, živé akce. Na vše se vztahují autorská práva. Není možné riskovat soudní spory jenom proto, že nějaký nevzdělaný, chabě proškolený hejhula udělá někde chybu. Na každém postu je nám třeba profesionálů – specialistů,“ zdůvodňuje potřebu zavedení oboru kameraman v návrhu zákona o zřízení prostějovské policejní školy jeden z jeho autorů René Radar z Odboru šikany řidičů Policie ČR.

Navzdory úniku informací z ministerstva vnitra má nová policejní škola v areálu OP vzniknout a následně fungovat v naprostém utajení. Projekt je financován prostřednictvím jisté makléřské společnosti se sídlem na Kajmanských ostrovech a škola má fungovat pod pláštíkem muzea textilu.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-