Dobré dopoledne, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pravicová ODS je součástí aktuálně vedoucí koalice v Olomouckém kraji poté, co v roce 2016 získala v krajských volbách 7,54 procenta a zahájila tak po několik let trvající krizi návrat na výsluní. V Prostějově se to občanským demokratům v komunálních volbách povedlo a o to samé budou usilovat začátkem října ve volbách do Zastupitelstva Olomouckého kraje. Nejvýše postavenou Prostějovankou na kandidátní listině je na pátém místě náměstkyně primátora Milada Sokolová.

„Už nyní dokončujeme volební program a připravujeme jednotlivé části kampaně. Vsadili jsme jak na úspěšné komunální politiky, tak na osobnosti, které něco dokázaly ve svých oborech, ať už jde o podnikání, nebo veřejnou sféru,“ hlásí Večerníku Petr Sokol, předseda Oblastního sdružení Občanské demokratické strany v Prostějově. Ta vstupuje do krajských voleb samostatně a na kandidátní listině disponuje hned dvanácti zástupci prostějovského regionu. „Naše kandidátka byla definitivně potvrzena na počátku června. Krajským lídrem bude opět bývalý uničovský starosta a současný náměstek hejtmana Dalibor Horák. Prostějovsko budou na kandidátce nejvýše zastupovat náměstkyně primátora Milada Sokolová, živnostník a optik Radek Wagner, starosta Držovic Jaroslav Studený a ředitel Sportcentra – DDM Jan Zatloukal,“ sděluje Sokol, kterého se Večerník zeptal, s jakými plány a cíli vstupuje ODS do krajských voleb. „Od středu doprava budeme jedinou kandidátkou, která do krajských voleb nejde ve spojení s některou z levicových stran. Proto budeme usilovat o to, abychom získali maximum hlasů od občanů, kteří stojí ´vpravo´, ale oslovit chceme také všechny, kteří kladně hodnotí to, jak naši zástupci po návratu do čela města dokázali nastartovat změny na prostějovské radnici nebo pracují pro své obce v dalších částech okresu. Naším cílem bude zlepšit výsledek z roku 2016 a poprat se o přední příčky,“ zareagoval šéf prostějovské ODS, který se ještě svěřil, s jakým volebním výsledkem pro „modré ptáky“ by byl spokojen. „Spokojený bych byl s osmi mandáty v rámci kraje a metou opravdu velkého úspěchu by pro mne byly dvě křesla pro ODS na Prostějovsku, protože je důležité, aby hlas regionu byl na kraji co nejvíce slyšet,“ plánuje Petr Sokol.
„Kandiduji jako krajská pětka a naše okresní jednička. Mým cílem bude získat pro Prostějovsko mandát v krajském zastupitelstvu, protože náš okres musí mít i nadále v rámci kraje jasné zastání. Chtěla bych se angažovat v oblasti kulturní a památkové péče, blízká je mi i oblast sociální. Kampaň povedu opět hlavně mezi lidmi, ale samozřejmě i na sociálních sítích, kde se dlouhodobě snažím být v kontaktu se všemi, které zajímají věci veřejné,“ svěřila se Večerníku Milada Sokolová, současná náměstkyně prostějovského primátora a pětka kandidátky ODS do krajských voleb.

 

Speciální přílohu KRAJSKÉ VOLBY najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 22. června

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-