Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Stan plný vojáků v ochranných oblecích, volební urna obsluhovaná dalšími lidmi s ochrannými pomůckami. A všude příkazy, jak se chovat. Postapokalyptický film? To ani ne. To se jen u vrahovického koupaliště volilo. S předstihem před řádným termínem voleb zde byl otevřen stan pro voliče, kteří měli tu smůlu a museli jít kvůli koronaviru do karantény.

Post by: Michal Kadlec

 Během posledních dnů jsme zaregistrovali nezvyklý kolotoč v nařízeních Ministerstva zdravotnictví ČR, které nejdříve vydalo velice přísná omezující pravidla platná od 1. září. Po schůzce ministra Adama Vojtěcha s premiérem Andrejem Babišem a konzultacích s epidemiology však došlo k rapidnímu zmírnění hygienických opatření v souvislosti s hrozbou nákazy COVID-19. Od zítřka tak nebudou roušky povinné ve školách, obchodech, restauracích nebo například v kadeřnictvích, jako bylo původně deklarováno. Prozatím se tedy nechystají restrikce jako tomu bylo na jaře. Situace se však může měnit každým dnem, například v sousedním Slovensku jsou omezení mnohem přísnější.

Post by: Redakce

Stavební práce, nákup nové techniky i posílení týmu. Tak vypadá aktuální situace v Laboratoři lékařské mikrobiologie OLM Nemocnice AGEL Prostějov, která se připravuje na případnou podzimní druhou vlnu koronavirové epidemie. Laboratoř by se tak mohla stát součástí páteřní sítě laboratoří vyšetřujících lidský koronavirus SARS-CoV-2.

Post by: Michal Kadlec

Českou republiku děsí rekordní denní nárůsty nakažených koronavirem. Zatímco v předešlých týdnech jsme se chlácholili tím, že na Prostějovsku není situace tak zoufalá, nyní už to tak přesvědčeně tvrdit nemůžeme. Po delším čase totiž mimo jiné došlo i na hospitalizaci pacientů s covid-19 na infekčním oddělení prostějovské nemocnice!

Post by: Michal Kadlec

 Od soboty 22. srpna do sobotního večera 29. srpna přibylo v Olomouckém kraji 88 nově nakažených osob koronavirem. K navýšení počtu pozitivně testovaných osob došlo také na Prostějovsku. Hodně podstatným faktem je i skutečnost, že na infekčním oddělení nemocnice přijali po více než dvouměsíční pauze pacienty nakažené koronavirem, jejichž zdravotní stav je navíc středně těžký (informujeme na straně 3 – pozn.red.).

Post by: Michal Kadlec

 Nárůst počtu nakažených covid-19 se zcela nepodařilo zastavit ani v Olomouckém kraji. Ve středu 8. července evidovala Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje už 892 pozitivně testovaných osob. Je to o pětapadesát případů více oproti 20. červnu, kdy naposledy Večerník přinesl statistiku počtu lidí nakažených koronavirem.

Post by: Michal Kadlec

 Od středy 1. července už nemusíme nosit roušky. Ale pozor, toto další významné uvolnění vládního opatření neplatí všude.

Post by: Michal Sobecký

Nedávnopřinesl Večerník zprávu o tom, že se Rodinné centrum Lodička potýká s menším zájmem o služby po koronavirové krizi. Redakce proto oslovila také další prostějovské sdružení, a sice Mateřské centrum Cipísek (MC), aby zjistila, jaká je situace tam. MC má o něco lepší zkušenosti.

Post by: Michal Sobecký

Lidí s rouškami na ulici, těch už dnes opět moc nepotkáme. A je to na svým způsobem dobře, jedná se o uklidňující pohled, o symbol toho, že se věci vrací do normálu.

Post by: Redakce

Kromě průběhu jednání bylo minulé úterý zajímavé pozorovat, jak se prostějovští zastupitelé v sále Společenského dlomu vyrovnávají s hygienickými opatřeními, která byla při zasedání jasně nastavena. Mezi ta nejzákladnější byla povinnost mít nasazenou roušku po celou dobu devět hodin trvajícího jednání. První dvě hodiny zastupitelé dodržovali toto ochranné opatření, postupně ale jejich disciplína opadávala.

Post by: Michal Kadlec

 V Olomouckém kraji se podařilo přibrzdit velký nárůst nově hlášených onemocnění koronavirem. Na rozdíl od předchozích týdnů během toho minulého přibylo v kraji jen dvacet nakažených. O to smutnější je ale skutečnost, že za posledních sedm dní zemřeli v souvislosti s novou nákazou další dva lidé. Dohromady už v Olomouckém kraji od začátku pandemie přišlo o život dvacet osob nakažených koronavirem.

Post by: Redakce

Od dnešního dne, tedy 22. června, dochází k dalšímu rozvolnění plošných opatření zavedených vládou k ochraně obyvatelstva. Co se tedy nově změní? Od pondělí se zvýší počet osob, které se mohou zúčastnit různých akcí, z 500 osob na 1000. Další důležité změny se týkají omezení, která nyní probíhala v různých areálech a budovách. Provoz koupališť, muzeí, ZOO, hradů či galerií se se vrací k normálu.

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

-