Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Zatímco Policie České republiky podle slov mluvčí nezaznamenala žádné větší prohřešky obyvatel Prostějovska v souvislosti s porušením nařízení během vyhlášeného nouzového stavu, strážníci Městské policie Prostějov vykázali mnohem více práce. Během uplynulého týdne přistihli na veřejnosti celkem osm osob bez povinné roušky na obličeji, řešili jeden přestupek v souvislosti s omezením pohybu osob a v jednom případě dokonce odhalili otevřenou restaurační provozovnu!

Post by: Redakce

Zkraje minulého týdne začalo v areálu prostějovské nemocnice odebírání vzorků pacientům. A jejich zjišťování na přítomnost koronaviru. Se stavbou stanů tehdy pomohla Armáda ČR, k jejich následnému provozu ale pomohli také hasiči. "Stany, v nichž zdravotníci odebírají lidem vzorky pro vyšetření na přítomnost koronaviru u nemocnice v Prostějově, měli za úkol dekontaminovat prostějovští hasiči," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Lucie Balážová.

Post by: Michal Sobecký

Nárůst nakažených a zejména úmrtí koronavirem hlásí po minulém týdnu některá zařízení pro seniory v České republice. Tyto případy se zatím Prostějovsku vyhýbají. Zároveň se jim však donedávna také vyhýbaly dodávky zdravotního ochranného materiálu. O část se tak starali a dosud starají například dobrovolníci nebo obce. Sociální služby pak hlásí celkový nedostatek ochranných pomůcek a tím ohrožení pro své zaměstnance i klienty. Na tohle téma se strhla také slovní přestřelka mezi ministry zdravotnictví versus práce a sociálních věcí.

Post by: Michal Sobecký

Když nepřijde pomoc od státu, musí si lidé pomoci sami. Ukázkovým příkladem pro všechny obce byl v tomto ohledu Pivín. V nevelké obci se u šicích strojů v místním Obecním domě postupně sešlo hned 15 žen a 1 muž. Za deset dní ušily 3 500 roušek, 900 z nich si rozebrali místní, 720 putovalo do prostějovské nemocnice. Vůbec nejvíc jich dostala Fakultní nemocnice Olomouc. Výrobu ukončily uplynulý čtvrtek.

Post by: Martin Zaoral

Celkem 133 uzavřených poboček kvůli epidemii koronaviru eviduje v současnosti Česká pošta.

Post by: Redakce

Také uplynulý pátek 27. března se hejtman Ladislav Okleštěk sešel s řediteli všech nemocnic v Olomouckém kraji. Hlavní téma další pravidelné schůzky bylo jasné - aktualizace informací o společném postupu v souvislosti s epidemií koronaviru. Kromě zástupců nemocnic hejtman každý den komunikuje také se starosty obcí a šéfy krizových štábů. Probíhají i časté videokonference s hejtmany ostatních krajů.

Post by: Redakce

Město Prostějov začíná registrovat případné dobrovolníky, kteří jsou ochotni pomoci, bude-li potřeba.

Post by: Michal Sobecký

Smutnou zprávu zveřejnila prostějovská nemocnice. Informovala, že o víkendu zemřel jeden z jejích pacientů, hospitalizovaný s koronavirem. „Je nám nesmírně líto, že se prostějovská nemocnice zařadila mezi zařízení, která hlásí v souvislosti s epidemií nového koronaviru první oběti. První pacient, který v sobotu večer zemřel, byl muž, 81 let. Byl to těžce nemocný polymorbidní pacient,“ uvedla mluvčí nemocnice Radka Miloševská. Aktuálně jsou v nemocnici další dvě desítky pacientů s pozitivním testem na koronavirus. Nemocnice má na svém kontě i dva vyléčené pacienty, kteří byli propuštěni z léčení začátkem minulého týdne.

Post by: Martin Zaoral

K nakaženému lékaři z infekčního oddělení prostějovské nemocnice se na začátku uplynulého týdne přidali další čtyři zdravotníci. Později přibyl ještě jeden. Všichni ale mají naštěstí jen lehký průběh nemoci a léčí se doma. Dobrou zprávou je, že v prvních dvou dnech byli ze špitálu naopak propuštěni hned dva vyléčení pacienti!

Post by: Michal Sobecký

Také předchozí týden byl ve znamení koronavirové epidemie. Nadále jsou povinné roušky venku a celkově na veřejnosti, školky a školy jsou uzavřené, stejně tak většina obchodů. A zároveň s tím začaly zavírat některé průmyslové podniky.

Post by: Michal Sobecký

Česká veřejnost každý den vyhlíží nová a nová opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Aktuálně se se zákazy a omezeními potýkají například restaurace, většina služeb, ale také obchody. Ty postupně zavádí mnohá opatření. V minulém týdnu tak například Kaufland ve večerních hodinách omezil počet pokladních na minimum, v prodejně v Konečné ulici byly i ve všední den k dispozici večer pouze pokladní automaty. Billa zase upozornila na fakt, že kvůli rozestupům zákazníků otevírá jen každou druhou pokladnu, navíc v prodejně ve Zlaté bráně přibyly velké plastové zábrany chránící pokladní.

Post by: Redakce

Hasiči a záchranáři lidem radí, aby dodržovali bezpečnostní pokyny. A situaci nepodceňovali. Ve videích na webu HZS Olomouckého kraje přitom nejen informují, ale i tančí. V tom posledním pak žádají po lidech jediné: aby zůstali doma a nechodili ven, když nemusí.

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Z_Kalendar