Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Příjemné zprávy pro filmy milující Prostějovany nachystala vláda na pondělí 11. května, opět se mohla otevřít kulturní a společenská zařízení. A využilo toho i prostějovské kino Metro 70. Podobně jako jiné filmové stánky se ale muselo doslova poprat s řadou hygienických opatření, která značila všudypřítomné rukavice, dezinfekci, prodej lístků on-line. Nemohl být spuštěn ani prodej v kiosku a zejména kino muselo nuceně snížit kapacitu.

Tohle vše společně s možnou obavou z koronaviru sehrálo velkou roli i v návštěvnosti. Hned první den byl v tomhle směru výmluvný. „V pondělí – úplně první den promítání – k nám dorazilo dvanáct lidí. V pátek už to bylo čtyřiašedesát,“ prozradila Barbora Kucsa Prágerová, ředitelka kina Metro 70.
V obou případech se jednalo o snímek V síti, úspěšný český dokument Víta Klusáka. Ten před koronakrizí přímo vyprodával sály. „Je ale pravda, že jsme hned na startu nečekali zázraky,“ nehroutí se ředitelka.
Mezi diváky na pondělním znovuotevření byla také náměstkyně primátora pro oblast kultury Milada Sokolová. „Do kina chodím velmi ráda, proto jsem se na obnovení promítání moc těšila. Bylo báječné, že kino umožňovalo sledovat filmy i z domu, ale kino je kino,“ poznamenala s úsměvem, přičemž ale vlastní snímek úplně o úsměvech nebyl. Sokolová ho označila za „drsný“. Přesto byl také tím, co přivedlo v prvním týdnu do sálu nejvíce lidí, hranice 64 diváků během něj nebyla pokořena. „Doufám, že se brzy vrátíme k normálu. Od prvního června bychom rádi fungovali v obvyklém režimu,“ věří Kucsa Prágerová

 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-